НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ЦЕНТР "ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТА МЕДИЦИНИ"

Останні новини

Botanichniy sad embemaБілокінь Іван Петрович – д.б.н., професор, директор Ботанічного саду ім. акад. О.В. Фоміна у 1961-1975 роках. Народився 8 квітня 1914 р. у с. Кожанка Київської обл. У 1937 р. закінчив біологічний факультет Київського університету, з 1937 по 1941 роки був аспірантом кафедри фізіології рослин.

Брав участь у бойових діях армії 3-го Українського фронту. У 1947-1961 р. обіймав посади заступника проректора з наукової роботи Університету; завідувача відділу фізіології рослин Ботанічного саду; декана біолого-ґрунтознавчого факультету.

Івану Петровичу належить ідея інтродукції рододендронів у Полісся і Лісостеп України. Спостерігаючи їх масове використання в парках Європи, він хотів бачити ці рослини в озелененні на території України. Тому восени 1965 р. він спорядив співробітників Ботанічного саду в експедицію до Прибалтики. Основним завданням було придбати сіянці різних видів рододендронів: було привезено 45 видів, гібридів і сортів та розпочата мобілізація з інших місць. Також ним було підтримано метод інтродукції рослин родовими комплексами (Русанов,1971), наслідком чого Ботанічний сад став провідним з вивчення магнолій, рододендронів, кизильників, таволг і сосен; він орієнтував співробітників на демонстрацію у насадженнях унікальних і рідкісних рослин.

Нині у колекції реліктових представників відділу «Голонасінні» нараховується близько 300 назв, що є найбільшим зібранням серед ботанічних садів навчальних закладів.

На фото: І.П. Білокінь із студентами у Вікторній оранжереї Ботанічного саду ім. акад. О.В. Фоміна

 


 

 

Відділ еколого-освітньої роботи
Ботанічного саду ім. акад. О.В. Фоміна

 

 

 

 

 

  

 

Наші контакти

Ми знаходимось за адресою:
Україна, 03022, м. Київ-022,
проспект Академіка Глушкова 2
Станція метро Виставковий центр

Приймальня директора:
Кімната №307
E-mail: biomed@knu.ua
Телефон/Факс: +38044 521-35-98

Поштова та юридична адреса:
Україна, 01601, місто Київ-601,
вул. Володимирська, 64/13
ННЦ "Інститут біології та медицини"

Надіслати повідомлення

Повідомити про помилку

Якщо ви помітили помилку на сторінці, виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Посилання на інші ресурси

Енциклопедія університету
Рада Молодих Вчених
Наші фотогалереї на GoogleDisk

 

Ми у соцмережах

loader