Попередження

JFolder::files: Шлях не є текою. Шлях: /home/ibmknu/biology.univ.kiev.ua/www/images/stories/Botsad/News/Vesna

Повідомлення

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/Botsad/News/Vesna

Botanichniy sad embemaНа початку весни у ботанічному саду цвітуть первоцвіти. Це загальна збірна назва ранньовесняних трав’янистих рослин, які належать до певної екологічної групи і вирізняються великим різноманіттям. Більшість з них ефемероїди – багаторічні рослини з дуже коротким ранньовесняним періодом надземного розвитку і тривалими вегетативним спокоєм у вигляді бульб, цибулин та кореневищ

Багаторічний Ерантіс зимуючий (Eranthis hyemalis (L.) Salisb.) родини Жовтецевих цвів на початку березня. Квітки яскравого жовтого кольору, 2-3 см у діаметрі, у природі росте у листяних лісах Центральної Європи. Це декоративна отруйна рослина, що високо цінується за раннє цвітіння.

У березні – на початку квітня цвіте підсніжник звичайний (Galanthus nivalis L.) та підсніжник складчастий (Galanthus plicatus M. Bieb.) родини Амарилісові. Рослини декоративні, багаторічні, цибулина до 1 см у діаметрі. Ці види занесено до Червоної книги України, а Galanthus plicatus - у Європейський червоний список.

Зацвів Білоцвіт весняний (Leucojum vernum L.) також із родини Амарилісові. Красива декоративна рослина з білими пониклими квітками, пелюстки мають на верхівці жовту або зелену пляму. В Україні трапляється у Карпатах, на Закарпатті, Передкарпатті. Охороняється законом та занесений до Червоної книги України.

Шафран Гейфеля (Crocus heuffelianus Herb.) із родини Півникові рясно зацвів з кінця березня. Великі квітки фіолетового, жовтого, рідше білого коліру з темними плямами на кінці пелюсток розкриваються тільки на сонці. Росте у Карпатах, іноді трапляється у Західному Лісостепу, занесений до Червоної книги України.

У березні цвів чемерник червонуватий (Helleborus purpurascens Waldst. & Kit.) – багаторічна рослина родини Жовтецевих зі шкірястими пальчасто-розсіченими листками. Квітконосне стебло до 30 см заввишки, тримає 3 квітки. За здатність цвісти серед зими рослина має ще назву морозник. Це декоративна, лікарська, отруйна рослина. В колекції представлено також чемерник кавказький (Helleborus caucasicus A. Br.), у якого великі блідо-зелені квітки. У природній флорі росте в листяних лісах Карпат і Західної України.

{gallery}stories/Botsad/News/Vesna{/gallery}

Березкіна В.І., к.б.н.