Останні новини

Kafedra biologii roslyn LOGOПочаток екзаменаційної сесії дає можливість підбити перші підсумки плідної роботи викладачів та студентів впродовж навчального семестру. Кафедра біології рослин пропонує зазирнути за лаштунки деяких практичних та лабораторних занять, що відбувались у дистанційному форматі або позааудиторно з дотриманням карантинних вимог.

Неможливість проведення занять в лабораторіях постала викликом перед викладачами, що сприяло пошуку нових рішень та засобів для набуття студентами відповідних компетенцій.

Для опанування базових знань щодо перебігу основних фізіолого-біохімічних процесів у рослин викладачі кафедри розробили відео-курс з демонстрацією всіх лабораторних робіт, запланованих в межах робочих програм навчальних дисциплін «Фізіологія рослин» для студентів 2 та 3-го курсу ОР Бакалавр ОП Біологія, «Анатомія та фізіологія рослин» для студентів 2-го курсу ОР Бакалавр ОП Біотехнологія, «Фізіологія рослин» для студентів 2-го курсу ОР Бакалавр ОП Ландшафтний дизайн та озеленення. Процес створення малого відеопрактикуму передбачав підготовку сценарію, зйомку, відеомонтаж та постобробку відеоматеріалу, що спонукало викладачів кафедри відкривати в собі нові таланти та переосмислити класичні методи фітофізіології. З трейлером до циклу лабораторних робіт можна ознайомитись за посиланням.

Цикл відеороликів для набуття практичних знань та умінь з навчальної дисципліни «Топіарне мистецтво і основи композиції» було підготовлено для студентів 4-го курсу ОР Бакалавр ОП Ландшафтний дизайн та озеленення. Візуалізація теоретичного матеріалу дозволила студентам оволодіти важливими техніками формування деревних рослин та створення оригінальних декоративних композицій. Цикл практичних відеоробіт можна переглянути за посиланням

В умовах дистанційного навчання викладачами було приділено значну увагу оволодінню студентами навичок роботи зі спеціалізованим програмним забезпеченням з ландшафтного дизайну та розвитку практичних умінь для створення власних проєктних пропозицій. Цього року перед магістрантами 1 курсу ОП Ландшафтний дизайн урбанізованого середовища в межах навчальної дисципліни «Сучасні технології ландшафтного проектування» було поставлено завдання розробити проєкт озеленення та благоустрою клумби в Києві у вельми людному місці між будинками на вул. Хрещатик 21-23. Обміри, ландшафтну таксацію та фотофіксацію було здійснено студентами заздалегідь, ще наприкінці вересня. Проєктування відбувалося впродовж останньої третини семестру, коли навчання перейшло у режим online.

З огляду на те, що обрана клумба знаходиться не у належному стані, проєктні пропозиції наших студентів будуть запропоновані для реалізації під час реконструкції Хрещатика, запланованої на наступний рік.

Деякі зі студентських проєктних пропозицій представлено на фото нижче.

Проведення практичних занять поза аудиторіями з дотриманням протиепідемічних заходів цього семестру стало основною альтернативою для студентів, що навчаються за спеціальністю Садово-паркове господарство. Особливу цінність мають заняття, що відбуваються за участі професіоналів, які працюють за фахом і є потенційними роботодавцями для наших випускників. Цього семестру студенти 2-го курсу ОР Бакалавр ОП Ландшафтний дизайн та озеленення мали можливість відвідувати практичні заняття з дисципліни «Селекція декоративних рослин з основами генетики» на території Розплідника декоративних рослин «Єва» (EVA Landscape Company), де отримали досвід щодо особливостей вирощування та акліматизації рідкісних і перспективних для України видів і сортів декоративних рослин для створення сучасних і стильних ландшафтних просторів в наших кліматичних умовах.

Сподіваємось на зустріч з нашими студентами в стінах рідного університету вже незабаром!

Завідувач кафедри біології рослин
ННЦ «Інститут біології та медицини»
Н.Ю. Таран

E-mail: biomed@knu.ua