Останні новини

Botanichniy sad embemaУ грудні ми вшановуємо відомого вченого-біолога С.Г. Навашина (2.12.1857-10.12.1930). Співробітниками Ботанічного саду ім. акад. О.В. Фоміна і кафедри біології рослин ННЦ «Інститут біології та медицини» підготовлено відео про препарат з колекції С.Г. Навашина, присвячене вшануванню 90-х роковин світлої пам'яті С.Г. Навашина.

Протягом 20 років С.Г. Навашин жив і працював у Києві, завідував кафедрою морфології і систематики рослин Університету Св. Володимира (1894-1914 рр.) і одночасно був директором університетського Ботанічного саду. Наукова робота в галузі цитоембріології, розгорнута вченим на кафедрі і у Ботанічному саду, привела до відкриття халазогамії, супутників хромосом та подвійного запліднення у покритонасінних рослин, що, за висловом акад. І.П. Бородіна, обезсмертили ім'я С.Г. Навашина.

У Музеї історії Ботанічного саду ім. акад. О.В. Фоміна зберігаються препарати, гербарні зразки та інші ілюстративні матеріали (нині хрестоматійні), бездоганно оформлені самим С.Г. Навашиним.

На фото: 1) Кабінет С.Г. Навашина в Університеті; 2) Учень С.Г. Навашина – В.В. Фінн із студентами; 3) С.Г. Навашин з колегами і учнями у Ботанічному саду; 4) Будинок у Святошино, де жив і працював С.Г. Навашин. На ґанку С.Г. Навашин із родиною (1903 р.)

Відділ еколого-освітньої роботи
Ботанічного саду ім. акад. О.В. Фоміна