Останні новини

Botanichniy sad embemaУ Ботанічному саду ім. акад. О.В. Фоміна в онлайн-форматі відбулися дві навчально-тематичні екскурсії по колекційно-експозиційним ділянкам оранжерейного комплексу.

Студенти профільних спеціальностей Сумського національного аграрного університету і Донецького національного університету імені Василя Стуса (м. Вінниця) мали можливість частково ознайомитися з багатством фіторізноманіття світової флори, з раритетними видами, досвідом інтродукції тощо.

Екскурсію проводили кваліфіковані фахівці – д.б.н., доцент В.П. Коломійчук,
к.б.н., ст.н.сп. В.В. Нікітіна, к.б.н., ст.н.сп. Т.В. Коломієць.

На початку В.П. Коломійчук провів коротку вступну бесіду, навів історичні відомості, учасники екскурсії в онлайн-режимі відвідали Музей історії Ботанічного саду, побували на ділянці реліктових деревних рослин відкритого ґрунту, де ознайомилися з найстарішими екземплярами рослин Ботанічного саду.

Нікітіна В.В. провела екскурсію в оранжереях сукулентних рослин, де ознайомила з рослинами, які належать до еколого-морфологічної групи - сукуленти. У колекції представлено сукулентні рослини, що належать до 32 родин та понад 2500 видів та внутрішньовидових таксонів. Рослини розміщені у п'яти ґрунтових експозиціях за еколого-географічним принципом та на стелажах за систематичним принципом. Це представники різних родин, але всі вони пристосовані до виживання в аридних умовах і здатні накопичувати в своїх органах воду та економно її використовувати. Більш детально було охарактеризовано родину Cactaceae, що найбільш чисельно представлена у колекції (164 роди, понад 1600 видів та внутрішньовидових таксонів). Наприкінці екскурсії Віра Володимирівна показала реліктову рослину - Welwitschia mirabilis, яка є ендеміком пустелі Наміб і занесена до Червоного списку рослин Південної Африки і МСОП.

Коломієць Т.В. провела екскурсію по експозиції рослин у Центральній субтропічній оранжереї, де утримується близько 300 видів і внутрішньовидових таксонів за ботаніко-географічним принципом. Учасники екскурсії здійснили «навколосвітню подорож» у субтропічному поясі земної кулі, побачили представників флори Австралії, Америки, Середземномор'я, Південно-Східної Азії, познайомилися з ендемічними, рідкісними та зникаючими, а також плодовими та господарсько- цінними рослинами субтропіків.

По закінченню заходу зроблено анонс наступних екскурсій по оранжереям Саду – до колекцій тропічних, однодольних рослин та архегоніат, проведення яких планується у лютому 2021 року.

Відділ
еколого-освітньої роботи