Останні новини

Botanichniy sad embema2 жовтня у Ботанічному саду ім. акад. О.В. Фоміна з нагоди 150-річчя Махатми Ганді Посольство Республіки Індії в Києві у співпраці з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка відкрили бронзовий пам’ятник Махатми Ганді — великому гуманісту ХХ століття, політичному діячу і духовному лідеру Індії.

Епітет Махатма означає «велика душа». Життя Махатми Ганді – це історія героїчної діяльності, спрямованої на утвердження цінностей правди та ненасильства у житті людини. До постаті Махатми Ганді з великою шаною ставляться в усьому світі, британці назвали його «людиною тисячоліття».

На церемонії відкриття пам’ятника з промовою виступили перша заступниця Міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, заступник міністра освіти і науки України Андрій Вітренко, Надзвичайний і Повноважний Посол Індії в Україні Партха Сатпатхі, проректор Київського національного університет імені Тараса Шевченка професор Петро Олексійович Бех.

Відомий український поет, Герой України Дмитро Васильович Павличко зачитав вірш, присвячений Махатмі Ґанді.

На заході були присутні члени дипломатичного корпусу, професори та студенти університету, індологи, співробітники Ботанічного саду.

На честь філософії Махатми простір навколо пам’ятника названо «Оазис миру».

Відділ еколого-освітньої роботи
Ботанічного саду ім. акад. О.В. Фоміна