Останні новини

1 Expositsiya Rosa na terasahУ колекції дендрарію Ботанічного саду ім. акад. О.В. Фоміна представлено реліктові, рідкісні та зникаючі види, вікові екземпляри дерев, є велика група декоративних рослин. Доволі чисельною завжди була колекція рослин роду Rosa, експозиційні ділянки якої у вигляді елементів декоративного оформлення розміщені по усій території Ботанічного саду. Основні науково-демонстраційні експозиції представлені на терасах у науковій частині Саду.

У 2014–2015 рр. колекцію було поповнено сучасними новими сортами п’яти садових груп троянд, переважно європейської селекції ХХІ ст., а саме: Rosa 'Aloha' (LCl), R. 'Amadeus' (LCl), R. 'Сaramella' (S), R. 'Eifelzauber' (S), R. 'Golden Celebration' (S), R. 'Grace' (S), R. 'Home and Garden' (S), R. 'Laguna' (LCl), R. 'Larissa' (S), R. 'Les Quatre Saisons' (Bod), R. 'Lichfield Angel' (S), R. 'Pastella' (Fl), R. 'Red Velvet' (Bod), R. 'William Morris' (S) та ін., окремі з яких були висаджені на терасах поряд із адміністративним корпусом. На верхній терасі сформовані експозиції із пˈяти сортів крупноквіткових витких троянд. Деякі сорти представлені водночас у формі кущів та штамбів. На середній терасі домінує садова група шраби, а також ґрунтопокривні та чайно-гібридні троянди. Експозиція троянд нижньої тераси представлена ґрунтопокривними трояндами та штамбами. Квітування троянд ми спостерігаємо з кінця травня і до перших приморозків.

Куратор колекції, пров. біолог А.Ю. Фукаляк