Останні новини

Foto 1Обрати фах і стати професіоналом, займатися улюбленою справою поталанило куратору колекції папоротеподібних та голонасінних рослин захищеного ґрунту Ботанічному саду ім. акад. О.В. Фоміна Гордзієвській Ларисі Павлівні, яка у серпні 2019 р. відзначила свій 50-річний ювілей трудової діяльності.

Лариса Павлівна по закінченню школи (1969 р.) почала працювати у Ботанічному саду садівником. У 1977 р. закінчила біологічний факультет (кафедру ботаніки) Київського національного університету імені Тараса Шевченка, отримала спеціальність біолога-ботаніка. Саме в 1974-1978 рр. у Ботанічному саду було проведено реконструкцію оранжерей, що дало змогу значно збільшити їхню площу. Проведені роботи дозволили суттєво поповнити колекції тропічних та субтропічних рослин.

Лариса Павлівна зробила вагомий внесок у формування колекцій папоротей, саговникових та хвойних рослин, взяла активну участь у формуванні експозицій за ботаніко-географічним принципом, який дає можливість показати флору та частково рослинність певних географічних регіонів, що значно підвищує їхню наукову та навчально-освітню цінність. В експозиціях рослини висаджували безпосередньо в ґрунт для забезпечення їхнього нормального росту і розвитку. Лариса Павлівна часто згадує, яка це була надзвичайно складна і важка робота, адже доводилось пересаджувати сторічні пальми та інші крупномірні рослини, які нині є окрасою Субтропічної оранжереї Ботанічного саду.

Лариса Павлівна Гордзієвська як провідний біолог постійно працює над поповненням колекційних фондів та підвищенням інформативності колекції, добре знана серед ботаніків України у питаннях технології вирощування і догляду за оранжерейними рослинами. Бере активну участь у навчально-методичній роботі - проводить екскурсії та заняття зі студентами Київського національного університету та інших ЗВО України з навчальних дисциплін, присвячених морфології, систематиці, географії вищих рослин тощо. На базі колекції під керівництвом Лариси Павлівни студенти виконують курсові та кваліфікаційні роботи, проходять навчальну практику.

Шановна Лариса Павлівно!
Прийміть щирі вітання від усіх своїх колег!
Бажаємо Вам успіхів у всіх починаннях, наснаги для втілення мрій, здоров'я, тепла й добра!

М.М. Гайдаржи, Т.В. Коломієць,
Н.М. Белемець, В.В. Нікітіна