Останні новини

Bioshkola LOGO16 - 23 серпня 2019 року у Навчально-науковому центрі «Інститут біології та медицини» Київського національного університету імені Тараса Шевченка за сприяння Міністерства освіти і науки України та підтримці благодійного фонду «Правий рубіж» пройшла чергова, ІХ літня Всеукраїнська біологічна школа для обдарованих учнів «Від теорії до практики один крок».

Керівником Школи є директор Інституту Людмила Іванівна Остапченко, координатором – заступник директора, голова журі Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології Н.В. Скрипник, співкоординаторами цього року виступили заступник директора з науково-педагогічної роботи, асистент кафедри цитології, гістології та репродуктивної медицини В.Є. Калиновський та доцент кафедри мікробіології та імунології М.П. Рудик.

90 учасників, учнів 8-11 класів, зі всіх куточків країни протягом тижня роботи Школи намагатися подолати вершини сучасної біології теоретичної та занурювалися у глибини біології практичної. З огляду на стрімкий розвиток сучасної біологічної науки та складність завдань, що перед нею ставить сьогодення, наші юні біологи мають пройти непростий шлях від шкільної парти до наукової лабораторії, від теорії до реальної практики.

Досвідчений колектив високопрофесійних фахівців з різних біологічних напрямів, викладачів, аспірантів, наукових співробітників нашого Інституту допоміг зробити їм перші кроки. Заняття з учасниками Школи проводили ентузіасти своєї справи, переважна більшість яких є досвідченими членами журі Всеукраїнських біологічних турнірів і олімпіад: К.С. Афанасьєва, Т.І. Галенова, Л.В. Горобець, В.А Горобчишин, В.Є. Калиновський, К.О. Прокопець, А.З. Ревуцька, Ю.М. Юмина.

Учасникам Школи були запропоновані інтенсивні практичні курси з методів палеонтологічних досліджень, біохімії, молекулярної біології та біотехнології, зоології та етології, основ медичних знань, фізіології та біохімії рослин, цитології, гістології та біології розвитку, мікробіології та імунології, а також лекційний курс «Як визначалась стать. Хлопчики та дівчатка: від дрозофіли до людини».

У роботі Школи взяли активну участь і студенти нашого Інституту Діана Аврамець, Василь Великий, Владислав Голяр, Арсеній Гордейчик, Маргарита Мартем'янова, Дмитро Сінько, Вікторія Бавикініа, Анастасія Боштова, Марія Наумова, які працювали протягом тижня поряд з координаторами в якості кураторів учнівських груп.

І як завжди, Школа стала чудовим майданчиком для спілкування із захопленими біологією однолітками. Спільними зусиллями організаторів Школи і її учасників була створена неповторна атмосфера наукового свята, королевою на якому була Біологія.

Організатори переконані, що Біологічна школа, робота якої сприяє професійній орієнтації школярів, пошуку талановитих юних біологів, а відтак - формуванню нового покоління науковців, успішно продовжить свою роботу і послугується молодому поколінню, яке свідомо обирає свій шлях.

Заступник директора
ННЦ «Інститут біології та медицини»
Наталія Скрипник

E-mail: decanat_bf@univ.kiev.ua