Останні новини

Dilyanka Pinetum7 липня 2019 року співробітники ботанічного саду ім. акад. О.В. Фоміна приймали представників Литовського дендрологічного товариства (SLD). Це незалежна науково-громадська організація, яка знаходиться в Каунасі, у Ботанічному саду Університету Вітаутаса Магнуса (VMU), обʹєднує дендрологів-професіоналів, діяльність яких зосереджена на вирішенні актуальних дендрологічних питань у Литві.

Візит відбувся у рамках туру по Україні, під час якого литовські дендрологи мали змогу відвідати вісім ботанічних садів України. Атмосфера зустрічі у ботанічному саду ім. акад. О.В. Фоміна була дружелюбною і відкритою. Завідувач відділу інтродукції деревних і травʹянистих рослин Роман Миколайович Палагеча і куратор групи голонасінних рослин відкритого ґрунту Ірина Юріївна Іванова ознайомили гостей з історією ботанічного саду та його діяльністю, докладно розповіли про створення та функціонування дендрарію ботанічного саду. Приємне враження на литовських дендрологів справила чисельна колекція видів, форм та сортів деревних рослин, особливо історичних, зібраних на порівняно невеликій території, яку займає ботанічний сад. Особливе зацікавлення гості виявили до колекцій рослин роду Магнолія (Magnolia), Дуб (Quércus), Платан (Plátanus), говорили про те, що є багато схожих проблемних питань, зокрема обговорювалися проблеми захисту рослин від шкідників і хвороб.

На завершення, Роман Миколайович презентував гостям монографії, присвячені вивченню рослин роду Magnolia, а литовські дендрологи запросили наших співробітників відвідати ботанічні сади Литви та відмітили користь такого спілкування для дендрологів обох країн.

Відділ еколого-освітньої роботи
ботанічного саду ім. акад. О.В. Фоміна,