0

Система ліцензійних інтегрованих іспитів є комплексом засобів стандартизованої діагностики рівня професійної компетентності, що є складовою частиною державної атестації студентів, які навчаються за спеціальностями напрямів підготовки «Медицина» і «Фармація», та лікарів (провізорів), які проходять первинну спеціалізацію (інтернатуру), у вищих закладах освіти незалежно від їхнього підпорядкування.

Метою ліцензійного інтегрованого іспиту є встановлення відповідності рівня професійної компетентності випускника (інтерна) мінімально необхідному рівню згідно з вимогами Державних стандартів вищої освіти. Професійна компетентність діагностується як уміння застосовувати знання і розуміння фундаментальних біомедичних наук та основних медичних дисциплін, які є найважливішими для забезпечення допомоги хворому під наглядом більш досвідченого лікаря. Головна увага приділяється підтриманню здоров'я, профілактиці захворювань та організації медичної допомоги.

Майбутні фахівці рівня «спеціаліст» та «магістр» (лікарі, лікарі-стоматологи, фармацевти, лікарі-психологи тощо), послідовно складають три екзамени – «Крок 1», «Крок 2» та «Крок 3». Майбутні фахівці рівня «молодший спеціаліст» складають один екзамен – «Крок М». Майбутні фахівці рівня «бакалавр» послідовно складають два екзамени – «Крок М» та «Крок Б».

Медичний ліцензійний іспит Крок - це об'єктивне зовнішнє незалежне оцінювання професійної компетентності, яке проходить одночасно по всій країні у формі тестування. Проводиться Центром тестування при МОЗ України за спеціальностями: медицина, стоматологія, фармація, медсестринство, лабораторна діагностика тощо. Іспит є обов'язковим для усіх студентів в системі МОЗ, МОН та приватних університетів в сфері охорони здоров’я. А це понад 140 ЗВО та понад 55000 студентів/інтернів на рік!

Студенти 4 курсу кафедри фундаментальної медицини, що навчаються за освітньою програмою «Лабораторна діагностика» (галузь знань 22 «Охорона здоров’я», Спеціальність 224 «Технології медичної діагностики та лікування») стали першими студентами ННЦ «Інститут біології та медицини», що здавали «Крок». Скільки було тяжкої й наполегливої праці при підготовці до іспиту, скільки хвилювань! І ось нарешті ми отримали результати! Всі наші студенти успішно здали «Крок Б»! І не просто «успішно»! Рівень їхньої успішності досяг 87 % (прохідним вважається 55,5 %, система «склав – не склав»).

Вітаємо наших студентів з успіхом!!!

1 Fotor
 2 Fotor

Проте іспит здавали не лише наші студенти, а й весь «Інститут біології та медицини». І він наочно продемонстрував, що йому по силам вирішення найскладніших завдань. Безцінна історична спадщина, могутній науково-педагогічний потенціал Інституту не залишають сумніву у тому, що розпочата за ініціативи Ректора розбудова медицини в Університеті, буде успішною. І ми зробили ще один вагомий «Крок» у цьому напрямку!

Заступник директора
ННЦ «Інститут біології та медицини»
Н.В. Скрипник

E-mail: decanat_bf@univ.kiev.ua