Останні новини

В 2013 році вона починалася як окрема ініціатива групи небайдужих осіб, а тепер перетворилася на загальноінститутський рух, який охоплює студентів майже усіх курсів.

Популяризація науки серед населення є вкрай важливою в умовах сьогодення. Молодь повинна розуміти, що Україна має реальний потенціал і можливості розвивати науково-технічну сферу, впроваджувати найновіші технології та інновації, й відповідно бути конкурентоспроможною на світовому ринку. Тільки за таких умов ми матимемо шанс на стрімке економічне зростання, а талановиті українці не будуть замислюватися про якнайскорішу еміграцію. Фахівці медико-біологічного профілю Київського національного університету імені Тараса Шевченка вже протягом багатьох років втілюють у життя цю ідею, у тому числі і на рівні популяризації біології і суміжних до неї наук.

Волонтерська акція "Біологія – наука майбутнього" (БНМ) є одним із таких заходів. Вона спрямована, в першу чергу, на демонстрацію важливості й перспективності біологічної науки в сучасному світі, зацікавлення молодого покоління займатися дослідженням життя на різних рівнях його організації, а також сприяння професійній орієнтації школярів. Організаторами акції цього року виступили Наукове товариство студентів спільно з адміністрацією ННЦ "Інститут біології та медицини".

Всього лише за два місяці 78 волонтерів відвідали 62 школи в місті Київ та по всій Україні, де провели науково-популярні зустрічі з учнями 7-11 класів. Цьогоріч підлітки мали змогу почути ґрунтовні відповіді на такі непрості запитання: Чи можливо збудувати сонячні батареї на основі бактерій? Як противірусний імунітет допоміг створити генетично модифіковані організми? Чому антитіла здійснили справжню науково-технічну революцію? Окрім цього, школярі безпосередньо долучилися до проведення експериментів, виділяючи ДНК із рослинних об’єктів і досліджуючи ферменти в клітинах дріжджів. Найкориснішою ж частиною таких зустрічей для майбутніх абітурієнтів стала презентація освітніх програм, за якими ННЦ "Інститут біології та медицини" здійснює підготовку фахівців, а також заходів Інституту, спрямованих на розвиток наукового потенціалу старшокласників, таких як Всеукраїнська біологічна школа «Від теорії до практики один крок» та Міжнародна наукова конференція «Шевченківська весна» (під час якої вже декілька років поспіль працює секція «Біологія» для школярів).

Подібна акція ще більше піднімає авторитет нашого Університету в очах абітурієнтів, мотивуючи їх та переконуючи зробити правильний вибір. Студенти ж мають змогу спробувати себе в ролі викладачів, а школярі не лише почути нову для себе інформацію, яку вони точно не знайдуть у підручниках, але й поспілкуватися із вчорашніми школярами а тепер студентами одного з найпрестижніших ЗВО України. Можливо, цим і пояснюється успіх даної акції. Але нічого б точно не відбулося без креативності, натхнення, закоханості у свою науку організаторів та учасників акції:  студентів-волонтерів, викладачів, дирекції Інституту!

П’ять років – це лише початок, і плани на майбутнє у нас доволі амбітні!
І ми переконані, що наші плани стануть ділами,
а вони послугуються на користь науці та нашій країні!

Географія поширення БНМ-2018
Синім виділені області, які долучилися до проведення акції;
в червоних колах позначена кількість відвіданих шкіл

Map

Фотозвіт

Голова НТС