foto logo

16 жовтня 2018 року в головному корпусі КНУ імені Тараса Шевченка Нобелівський лауреат Пол Нерс виступив із публічною доповіддю перед науковцями та студентами.

Захід став можливим завдяки партнерській співпраці між Університетом, Малою академією наук України та міжнародною комунікаційною платформою «Європейська академія наук» (EuroJas). Започаткований цими установами освітній проект «Лекції майбутнього» дозволяє налагоджувати обмін досвідом поміж видатними світовими вченими, які презентують результати власних наукових досліджень, та молодими науковцями, що прагнуть змінити світ на краще.

Пол Нерс, який разом із Тімоті Хантом та Ліланд Гартвелл, отримав у 2001 році Нобелівську премію в області медицини і фізіології за відкриття ключових регуляторів клітинного циклу, а в 2013 році – Світову Нагороду в науці імені Альберта Ейнштейна, розповів присутнім про основні аспекти своєї наукової діяльності.

Окрім наукової доповіді Пол Перс із задоволенням поспілкувався з молоддю Шевченкового університету та поділився особистим досвідом досягнення успіху в науковій діяльності. «Кожне наукове відкриття – це вихід за межі канонічного знання, це прорив, що був би неможливим без сміливості самого дослідника, – наголосив Пол Нерс і порадив всім присутнім: – Збережіть здатність бути щасливими, вірте в успіх своєї справи й ніколи не бійтеся помилятися – і тоді все здолаєте!»

Студенти нашого Інституту взяли активну участь у проведеному заході. Вони не лише з цікавістю вислухали емоційну розповідь Пола Нерса, але й «закидали» його численними запитаннями. Їх цікавили не лише аспекти його дослідницької роботи, але й причин зародження задуму, особистий досвід подолання зневіри у власних силах та можливостях, шляхи до здобуття визнання й Нобелівського лауреатства.

Наприкінці зустрічі від імені адміністрації КНУ Полу Нерсу було вручено пам’ятний знак із символікою Університету, а всі охочі мали нагоду сфотографуватися на згадку з шанованим гостем.

За матеріалами
Центру комунікацій КНУ імені Тараса Шевченка.
Заступник директора
ННЦ «Інститут біології та медицини»
Н.В. Скрипник

E-mail: decanat_bf@univ.kiev.ua