Stud gurt comp prog logo

Як це починалось. Під час лекції з дисципліни «Сучасні інформаційні технології в біології», яка викладається студентам 2-го курсу бакалаврату, дещо несподівано з’ясувалося, що в нашому Інституті є значна кількість студентів, які б хотіли навчитися програмуванню, особливо в мовах Python та R. Так, за власної ініціативи студентів 2-го курсу та за підтримки викладачів і студентів старших курсів кафедри біофізики та медичної інформатики в ННЦ «Інститут біології та медицини» і був створений новий гурток з програмування.

Перший досвід роботи. Перші засідання нового гуртка відбулись 26 і 28 вересня 2018 р. – працювати довелось у два потоки, адже гурток нараховує близько 70 учасників. Студенти вже почали вивчати програмування на мові Python, з чим їх почав знайомити магістр 2 курсу кафедри біофізики та медичної інформатики Андрій Анюхін. Андрій кваліфіковано відповідав на чисельні запитання, які постійно виникали протягом заняття, підготував для учасників гуртка домашні завдання, результати виконання яких будуть перевірені розробленою ним програмою. Наступна зустріч планується через декілька тижнів, адже вивчати програмування – це не так просто і швидко!

Плани. Після вивчення Python учасники гуртка навчяться програмуванню та автоматизованому аналізу даних в Origin за допомогою LabTalk та С/C++, з чим їх познайомить завідувач кафедри біофізики та медичної інформатики, професор О.В. Жолос. Набуті знання стануть у нагоді у кожній науковій лабораторії, адже вони дозволять швидко, якісно і стандартизовано проаналізувати експериментальні дані різного формату. І нарешті, у більш віддаленій перспективі, планується дістатися вершин програмування за допомогою Fortran, що залишається незамінним для великомасштабного молекулярного моделювання (large-scale molecular dynamics simulations), що студенти зможуть здійснити під керівництвом кандидата фізико-математичних наук, доцента кафедри біофізики та медичної інформатики О.В. Оглоблі.

Бажаємо організаторам гуртка та його учасникам натхнення, терпіння і успіхів!

E-mail: decanat_bf@univ.kiev.ua