3

17-18 вересня 2018 р. студенти кафедр вірусології та біомедицини (лабораторна діагностика та дієтологія) ННЦ «Інститут біології та медицини» прийняли ак-тивну участь у роботі робочої школи “Сучасні підходи до діагностики ВІЛ та коінфекції”

4Конференція була проведена за участі ННЦ «Інститут біології та медицини» Київського національного університету імені Тараса Шевченка,  American society for microbiology, PEPFAR,  та Center for disease control and prevention.

У перший день конференції були представлені методи лабораторної діагностики паразитних опоритуністичних інфекцій пов’язаних з ВІЛ, а саме токсоплазмозу. Для чіткої перевірки доступності викладеної інформації був проведений початковий пре-тест ASM.

Також, обговорювались послуги діагностики ВІЛ та коінфекції ТВ/ВІЛ/вірусний гепатит С у Національній лабораторії.

Учасники закладу мали змогу застосувати набуті знання на практиці за допомогою симуляції експрес-тестування на ВІЛ та написання СОП для лабораторного методу.

Другою частиною конференції було обговорення таких тем, як:

• ПЛР: переваги протоколу, проблеми та їх вирішення.
  • Огляд тестування ВІЛ та ТВ-резистентності.
  • Відповідь імунної системи на ВІЛ.

Після прослухання лекцій учасники виконали підрахунок пропорції мастер-міксу ПЛР, підготовку основного розчину та підрахунок стандартного відхилення та Z-показника.

Згодом перевірили отримані знання за допомогою пост-тесту ASM.

На завершення школи відбулася церемонія вручення сертифікатів та розіграш призів.

1

E-mail: decanat_bf@univ.kiev.ua