Останні новини

newlogo with heart new 05.12.2017 Як під час карантину підтримувати звичну фізичну активність та відчувати себе у формі?

Botanichniy sad embemaКолектив Ботанічного саду ім. акад. О.В. Фоміна вітає заступника директора Ботанічного саду доцента Віталія Петровича Коломійчука з успішним захистом дисертації на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук за спеціальністю 03.00.05. – ботаніка.

newlogo with heart new 05.12.2017 Підведено підсумки ІІ туру Всеукраїнської олімпіади Київського національного університету імені Тараса Шевченка з біології для професійної орієнтації вступників на основі повної загальної середньої освіти у 2019-2020 навчальному році.

newlogo with heart new 05.12.2017 Всесвітня пандемія вірусу SARS-CoV-2 поставила «на паузу» цілу низку соціальних процесів, однак не життя нашого Інституту. Попри всі труднощі, він активно працював: працювала дирекція, працювали служби, освоюючи нові технології дистанційного навчання викладачі проводили заняття та іспити.

newlogo with heart new 05.12.2017 23 червня в ННЦ «Інститут біології та медицини» відбулися урочистості з нагоди відкриття «Лабораторії симуляційного тренінгу». Реалізація цього проекту стала можливою завдяки ініціативі ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Л.В. Губерського та фінансовій підтримці благодійного фонду «Фонд Бориса Колесникова».

newlogo with heart new 05.12.2017 20 червня відбувся ІІ етап Всеукраїнської олімпіади Київського національного університету імені Тараса Шевченка з біології для професійної орієнтації вступників на основі повної загальної середньої освіти у 2019-2020 навчальному році.

titulНайвідомішою та найчисельнішою колекцією представників роду Магнолія у нашій країні є колекція дендрарію Ботанічного саду ім. акад. О.В. Фоміна. В Україні Magnolia macrophylla Michx. (магнолія великолисткова) у генеративному стані є лише у нашому Ботанічному саду.

svichkaЗ глибоким сумом повідомляємо, що на 87-у році життя, 14 червня 2020 р., пішла з життя ветеран біологічного факультету КНУ, науковий співробітник, викладач, яка понад 35 років присвятила вивченню гіпоталамічної регуляції ендокринних залоз і підготовці фахівців-морфологів, гістологів.

1 Expositsiya Rosa na terasahУ колекції дендрарію Ботанічного саду ім. акад. О.В. Фоміна представлено реліктові, рідкісні та зникаючі види, вікові екземпляри дерев, є велика група декоративних рослин. Доволі чисельною завжди була колекція рослин роду Rosa, експозиційні ділянки якої у вигляді елементів декоративного оформлення розміщені по усій території Ботанічного саду. Основні науково-демонстраційні експозиції представлені на терасах у науковій частині Саду.

Zoom seminar WarsawМи живемо у віці інформації, який також іноді називають епохою комп'ютерів або цифровою ерою. Карантинний період після спалаху COVID-19 створив багато проблем і спричинив багато порушень у нашому повсякденному житті, але також стимулював інновації у багатьох сферах, у тому числі у галузях університетської освіти та наукових досліджень.

Shevch vesna 2017 NOdata siteВітаємо переможців конкурсу на краще наукове повідомлення в межах дистанційної XVIІІ Міжнародної наукової конференції «Шевченківська весна: досягнення біологічної науки / BioScience Advances»!

Botanichniy sad embema22 травня 2020 року Ботанічному саду ім. акад. О.В. Фоміна Київського національного університету імені Тараса Шевченка виповнився 181 рік. Історія Ботанічного саду яскраво свідчить про те, як саме внаслідок праці багатьох поколінь ботаніків Сад став пам’ятником садово-паркової архітектури України, в якому сформувалася унікальна колекція рослин з різних географічних зон земної кулі.

1 Halesia monticolaВ цьому році у Ботанічному саду ім. акад. О.В. Фоміна вперше рясно зацвіла Halesia monticola (Галезія гірська), що належить до родини Styracaceae. У колекції з 2004 року. Насіння отримали з ботанічного саду Дартштадту (Німеччина). На батьківщині, в горах Північної Кароліна (США) називають його: дерево підсніжник, гірський срібний дзвіночок або конвалієве дерево. Цвіте до розпускання листків у квітні-травні. Квітки дзвоникоподібні до 2,5 см, мають тонкий ніжний аромат. У Ботанічному саду росте у формі куща.

Kafedra biofisiki LOGOВітаємо професора кафедри біофізики та медичної інформатики, доктора фізико-математичних наук Прилуцького Юрія Івановича з присвоєнням Почесного звання «Заслужений діяч науки і техніки України» за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної науки, зміцнення науково-технічного потенціалу України, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм.

svichkaРада ветеранів ННЦ «Інститут біології та медицини» з глибоким сумом сповіщає про смерть Токарчук Людмили Василівни 15 травня 2020 року.

Botanichniy sad embemaВесняна пора у Ботанічному саду ім. акад. О.В. Фоміна завжди багатобарвна.

24 травня дистанційно на платформі ZOOM відбувся успішний захист курсових робіт студентів ІІІ курсу кафедри біології рослин, що навчаються за спеціальністю Садово-паркове господарство (ОП Ландшафтний дизайн та озеленення).

Вітаємо переможців І (дистанційного) туру Всеукраїнської олімпіади Київського національного університету імені Тараса Шевченка, для професійної орієнтації вступників, на основі повної загальної середньої освіти з успішним подоланням І етапу олімпіадних змагань та виходом у ІІ тур Олімпіади!

123-24 квітня 2020 року в он-лайн режимі відбулася НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ З МІЖНАРОДНОЮ УЧАСТЮ «МІЖДИСЦИПЛІНАРНІ ПІДХОДИ ДО ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ДИТЯЧИХ ХВОРОБ», яку організувала кафедра педіатрії № 4 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.

Olimpiada KNU rezultaty dystanciynogo turu v2В ННЦ «Інститут біології та медицини» закінчився І дистанційний (заочний) тур Всеукраїнської олімпіади Київського національного університету імені Тараса Шевченка з біології для професійної орієнтації вступників на основі повної загальної середньої освіти у 2019-2020 навчальному році.

E-mail: decanat_bf@univ.kiev.ua