НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ЦЕНТР "ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТА МЕДИЦИНИ"

 
 Кафедра
фізіології та анатомії


 
 
 
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 
Ми на Youtube
 
 

Kafedra fiziolohii ta anatomii 2Кафедра фізіології та анатомії утворена шляхом об'єднання кафедри анатомії та патологічної фізіології та кафедри фізіології людини і тварин ННЦ «Інститут біології та медицини» (наказ про створення № 999-32 від 14 грудня 2023 р.).

Кафедра фізіології та анатомії - одна із найстаріших кафедр університету із славною історією і значними здобутками. Кафедра була заснована у 1842 в складі медичного факультету Київського університету святого Володимира як кафедра фізіології здорової людини.

Професорсько-викладацький склад кафедри налічує 13 штатних викладачів, серед них 2 професори, 6 доцентів, 5 асистентів.

На сьогодні кафедра об’єднує підготовку висококваліфікованих фахівців у галузі біології та медицини. Характерною рисою сучасного етапу розвитку цих галузей є постійне зростання ролі фундаментальної підготовки здобувачів вищої освіти.

У своєму біологічному напрямі кафедра готує фахівців у галузі фізіології людини і тварин, забезпечує викладання обов’язкових навчальних дисциплін "Фізіологія та анатомія людини і тварин", та більше 15 вибіркових дисциплін, в яких представлені результати сучасних досліджень у різних галузях фізіології. Кафедра забезпечує читання двох нормативних курсів на факультеті психології. Практичних навичок проведення наукових досліджень студенти набувають на спецпрактикумах, під час проходження виробничої та переддипломної практики, при виконанні курсових та дипломних робіт в науково-дослідних лабораторіях ННЦ «Інститут біології та медицини», Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України та інших науково-дослідних установах.

Основним завданням кафедри в напрямку підготовки лікарів є забезпечення навчального процесу здобувачів вищої освіти за освітньою програмою «Медицина» з обов’язкових навчальних дисциплін «Анатомія людини», «Фізіологія», «Патофізіологія», «Клінічна анатомія та оперативна хірургія» та дисципліни вільного вибору «Клінічна фізіологія», «Судова медицина».
Вказані освітні компоненти охоплюють всю структурно-функціональну організацію та механізми функціонування організму людини за умов норми та при розвитку різних патологій.

Заняття на кафедрі проводяться із застосуванням сучасних демонстраційних засобів, анатомо-морфологічних препаратів, навчальних посібників, атласів, що дозволяє покращити засвоєння матеріалу. Також для забезпечення навчального процесу на кафедрі створено навчальну лабораторію та функціонують аудиторії віртуальної реальності.

Колективом кафедри розроблено навчальні посібники та підручники з анатомії людини, клінічної фізіології, патофізіології, фізіології людини і тварин, фізіології центральної нервової системи, психофізіології.

Чимало випускників кафедри проходить стажування та працюють у провідних закладах охорони здоров’я та наукових установах багатьох країн світу. Кафедра постійно здійснює безперервну підготовку висококваліфікованих спеціалістів через аспірантуру.
Наукові дослідження кафедри розвиваються в напрямках вивчення механізмів нервово-гуморальної регуляції серцево-судинної системи й органів травлення, вивчення психофізіологічних основ розумової діяльності людини, дослідження впливу імерсивних технологій на стан організму людини.

Досліджуються механізми регуляції печінкового кровообігу у тварин в нормі та патології, роль ендотелійзалежних факторів у парадоксальній реакції ворітних судин печінки на дію гуморальних агентів. Викладачі кафедри також розробили і впроваджують у практику та наукові дослідження критерії фізіологічної оцінки функціональних станів людини та можливості їх корекції. При виконанні наукової роботи широко використовуються сучасні методи комп'ютерної оцінки електричної активності мозку і показників варіаційної пульсометрії.

Крім науково-дослідної роботи, кафедра активно використовує базу провідних науково-дослідних установ НАН та АМН України для фахової підготовки своїх студентів та залучає провідних науковців для читання спецкурсів і проведення спецпрактикумів.

Викладачі кафедри входять до складу робочих груп з розробки галузевих клінічних настанов і стандартів надання медичної допомоги при МОЗ України.

Кафедра відома у світі як така, що першою на пострадянському просторі почала активно впроваджувати альтернативні методи навчання фізіології та анатомії, яка створила першу українську комп’ютерну навчальну програму «Лігатури Станіуса», що була відзначена на багатьох міжнародних форумах із альтернатив.

 

Освітня діяльність на кафедрі здійснюється за наступними напрямами:

 

Галузь знань - 09 «Біологія» 
Спеціальність – 091 «Біологія» 
Освітня програма – «Біологія»

Освітній рівень - «Бакалавр» 
Освітня кваліфікація – бакалавр біології
Професійна кваліфікація – асистент біолога (гістолога)

Освітній рівень - «Магістр»
Освітня кваліфікація – магістр біології
Професійна кваліфікація (за умови дотримання вимог) – 2211.1 молодший науковий співробітник (біологія), 2211.2 фізіолог

Денна та заочна форми навчання


Освітньо-науковий рівень - «Доктор філософії» 
Освітньо-наукова програма - «Біологія»

 

Галузь знань - 22 «Охорона здоров'я»
Спеціальність – 222 «Медицина»

Освітня програма – «Медицина»
Освітня кваліфікація «Магістр»
Професійна кваліфікація –  222.1 Лікар

 

Галузь знань – 22 «Охорона здоров’я»
Спеціальність – 224 «Технології медичної діагностики та лікування»

Освітній рівень – «Бакалавр»
Освітньо-професійна програма – «Лабораторна діагностика»

Освітній рівень – «Магістр»
Освітньо-професійна програма – «Лабораторна діагностика»

Наші контакти

Ми знаходимось за адресою:
Україна, 03022, м. Київ-022,
проспект Академіка Глушкова 2
Станція метро Виставковий центр

Приймальня директора:
Кімната №307
E-mail: biomed@knu.ua
Телефон/Факс: +38044 521-35-98

Гаряча лінія:
E-mail: knu.ibm.questions@gmail.com
Telegram: http://surl.li/emhtd

Поштова та юридична адреса:
Україна, 01601, місто Київ-601,
вул. Володимирська, 64/13
ННЦ "Інститут біології та медицини"

Надіслати повідомлення

Повідомити про помилку

Якщо ви помітили помилку на сторінці, виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

loader