НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ЦЕНТР "ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТА МЕДИЦИНИ"

Бібліотека

Сучасні погляди на проблеми неправильного харчування та перспективи їх вирішення
Авторы: Н.В. Молочек, к. мед. н., доцент, Т.М. Фалалєєва, д. біол. н., професор, завідувач кафедри, О.І. Цирюк, д. біол. н., кафедра біомедицини ННЦ «Інститут біології та медицини» Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Обмін речовин є одним із найважливіших процесів для підтримання життєдіяльності й гомеостазу організму. Захворювання, пов’язані з порушеннями обміну речовин, такі як гіперліпідемія, діабет та ожиріння, стали надзвичайно поширеними. Метаболічні порушення при ожирінні призводять до розвитку низки хвороб, а саме: захворювань серцево-судинної системи (артеріальної гіпертонії, атеросклерозу, ішемічної хвороби серця, інсульту), інсулінозалежного цукрового діабету, захворювань опорно-рухового апарату (остеохондрозу хребта й обмінно-дистрофічного поліартриту), хвороб гепатобіліарної системи (дискінезії жовчного міхура, хронічного холециститу, жовчнокам’яної хвороби), пухлин різних локалізацій, зокрема раку легенів, раку грудної залози, раку тіла матки й яєчників, у жінок також спостерігається порушення оваріально-менструального циклу, дисліпідемія (W. Van Dorp et al., 2013; M. Eichholzer et al., 2013; M. Janghorbani et al., 2012; J. Jiang et al., 2013; D.H. Jung et al., 2014; E. Ntikoudi et al., 2013; H. Takahashi et al., 2013; K.K. Ward et al., 2013). Ожиріння зменшує тривалість життя на 3-5, а інколи, при тяжких формах, на 15 років (W. Yang et al., 2007).

Методичні вказівки

Клінічні рекомендації з лікування та профілактики ускладнень гострих респіраторних інфекцій у дітей
В.Г. Майданник, Т.М. Фалалєєва, Н.В. Молочек, С.Ю. Романенко
Національний медичний університет імені О.О. Богомольця, Київський національний університет імені Т.Г. Шевченка

Стаття присвячена проблемам етіології, діагностики та лікування гострих респіраторних інфекцій у дітей. Наводяться клінічні рекомендації з лікування та профілактики даної групи хвороб у дітей.

Методичні вказівки

Методичні рекомендації до розділу «Анатомо-фізіологічні особливості, методика досліджень та семіотика захворювань системи крові у дітей» курсу «Педіатрія з оцінкою результатів досліджень» для студентів освітніх програм «Лабораторна діагностика» та «Дієтологія»
Н.В. Молочек, Т.М. Фалалєєва, В.Г. Хоперія

Методичні рекомендації присвячено розгляду практичної частини розділу «Анатомо-фізіологічні особливості, методика досліджень та семіотика захворювань системи крові у дітей» курсу «Педіатрія з оцінкою результатів досліджень» для студентів освітніх програм «Лабораторна діагностика» та «Дієтологія». Розглянуто анатомо-фізіологічні особливості системи крові у дітей різних вікових груп, методи клініко-лабораторного обстеження дітей з ураженням системи крові, лабораторні методи дослідження функціонального стану системи крові дитячого організму, їх оцінку, а також правила і техніка взяття матеріалу для дослідження та семіотики захворювань.

Методичні вказівки

Методичні рекомендації до розділу «Анатомо-фізіологічні особливості, методика досліджень та семіотика захворювань органів сечовидільної системи у дітей» курсу «Педіатрія з оцінкою результатів досліджень» для студентів освітніх програм «Лабораторна діагностика» та «Дієтологія»
Н.В. Молочек, Т.М. Фалалєєва, В.Г. Хоперія

Методичні рекомендації присвячено розгляду практичної частини розділу «Анатомо-фізіологічні особливості, методика досліджень та семіотика захворювань органів сечовидільної системи у дітей» курсу «Педіатрія з оцінкою результатів досліджень» для студентів освітніх програм «Лабораторна діагностика» та «Дієтологія». Розглянуто анатомо-фізіологічні особливості, загальну семіотику найбільш поширених захворювань сечової системи у дітей, особливості аналізу сечі в залежності від віку, критерії оцінки, семіотику мікроскопічних змін сечового осаду (протеїн-, еритроцит-, лейкоцит- і циліндрурія та ін.), синдром гострої і хронічної ниркової недостатності.

Методичні вказівки

Наші контакти

Ми знаходимось за адресою:
Україна, 03022, м. Київ-022,
проспект Академіка Глушкова 2
Станція метро Виставковий центр

Приймальня директора:
Кімната №307
E-mail: decanat_bf@univ.kiev.ua
Телефон/Факс: +38044 521-35-98

Поштова та юридична адреса:
Україна, 01601, місто Київ-601,
вул. Володимирська, 64/13
ННЦ "Інститут біології та медицини"

Надіслати повідомлення

Повідомити про помилку

Якщо ви помітили помилку на сторінці, виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Посилання на інші ресурси

Енциклопедія університету
Рада Молодих Вчених
Наші фотогалереї на GoogleDisk

 

Ми у соцмережах

loader