Metodychni vkazivky Molekul biotechology siteМетодичні рекомендації до розділу "Молекулярна біотехнологія"  курсу "Загальна біотехнологія"
А.С. Драницина, О. М.Савчук, Д. М.Гребіник, О.О.Кравченко, Л. І.Остапченко

Методичні рекомендації присвячено розгляду практичної частини розділу «Молекулярна біотехнологія» курсу «Загальна біотехнологія». Ця навчальна дисципліна вивчає можливості використання методів генної інженерії, біохімії, молекулярної біології та інших наук для отримання тих чи інших біологічних молекул чи трансгенних організмів із метою використання в різних галузях охорони здоров'я та екології: одержання та використання клітин мікроорганізмів, тварин і рослин, а також продуктів їх життєдіяльності: ферментів, амінокислот, вітамінів, антибіотиків тощо. Для спеціальності «Біотехнології та біоінженерія» цей курс є базовим і створює основу для подальшої спеціалізації дослідників, які планують застосовувати новітні молекулярно-біотехнологічні методи досліджень як у галузі науки, так і в прикладних дослідженнях та промисловості. Таким чином, дані методичні рекомендації покликані допомогти формуванню у студентів базових знань про сучасний стан біотехнології як нового напрямку наукової й практичної діяльності людини на основі засвоєння методів клонування ДНК, білків та отримання трансгенних одно- й багатоклітинних організмів для вирішення різних завдань у галузях охорони здоров'я та екології.

Методичні вказівки