НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ЦЕНТР "ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТА МЕДИЦИНИ"

Botanichniy sad embemaНа початку весни у ботанічному саду цвітуть первоцвіти. Це загальна збірна назва ранньовесняних трав’янистих рослин, які належать до певної екологічної групи і вирізняються великим різноманіттям. Більшість з них ефемероїди – багаторічні рослини з дуже коротким ранньовесняним періодом надземного розвитку і тривалими вегетативним спокоєм у вигляді бульб, цибулин та кореневищ

Багаторічний Ерантіс зимуючий (Eranthis hyemalis (L.) Salisb.) родини Жовтецевих цвів на початку березня. Квітки яскравого жовтого кольору, 2-3 см у діаметрі, у природі росте у листяних лісах Центральної Європи. Це декоративна отруйна рослина, що високо цінується за раннє цвітіння.

У березні – на початку квітня цвіте підсніжник звичайний (Galanthus nivalis L.) та підсніжник складчастий (Galanthus plicatus M. Bieb.) родини Амарилісові. Рослини декоративні, багаторічні, цибулина до 1 см у діаметрі. Ці види занесено до Червоної книги України, а Galanthus plicatus - у Європейський червоний список.

Зацвів Білоцвіт весняний (Leucojum vernum L.) також із родини Амарилісові. Красива декоративна рослина з білими пониклими квітками, пелюстки мають на верхівці жовту або зелену пляму. В Україні трапляється у Карпатах, на Закарпатті, Передкарпатті. Охороняється законом та занесений до Червоної книги України.

Шафран Гейфеля (Crocus heuffelianus Herb.) із родини Півникові рясно зацвів з кінця березня. Великі квітки фіолетового, жовтого, рідше білого коліру з темними плямами на кінці пелюсток розкриваються тільки на сонці. Росте у Карпатах, іноді трапляється у Західному Лісостепу, занесений до Червоної книги України.

У березні цвів чемерник червонуватий (Helleborus purpurascens Waldst. & Kit.) – багаторічна рослина родини Жовтецевих зі шкірястими пальчасто-розсіченими листками. Квітконосне стебло до 30 см заввишки, тримає 3 квітки. За здатність цвісти серед зими рослина має ще назву морозник. Це декоративна, лікарська, отруйна рослина. В колекції представлено також чемерник кавказький (Helleborus caucasicus A. Br.), у якого великі блідо-зелені квітки. У природній флорі росте в листяних лісах Карпат і Західної України.

 

 

 

Березкіна В.І., к.б.н.

 

 

 

 

 

  

 

Наші контакти

Ми знаходимось за адресою:
Україна, 03022, м. Київ-022,
проспект Академіка Глушкова 2
Станція метро Виставковий центр

Приймальня директора:
Кімната №307
E-mail: biomed@knu.ua
Телефон/Факс: +38044 521-35-98

Поштова та юридична адреса:
Україна, 01601, місто Київ-601,
вул. Володимирська, 64/13
ННЦ "Інститут біології та медицини"

Надіслати повідомлення

Повідомити про помилку

Якщо ви помітили помилку на сторінці, виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Посилання на інші ресурси

Енциклопедія університету
Рада Молодих Вчених
Наші фотогалереї на GoogleDisk

 

Ми у соцмережах

loader
comintour.net
stroidom-shop.ru
obystroy.com
лапароскопия паховой грыжи
comintour.net
stroidom-shop.ru
obystroy.com
лапароскопия паховой грыжи
comintour.net
stroidom-shop.ru
obystroy.com
лапароскопия паховой грыжи
comintour.net
stroidom-shop.ru
obystroy.com
лапароскопия паховой грыжи