На початку весни у ботанічному саду цвітуть первоцвіти. Це загальна збірна назва ранньовесняних трав’янистих рослин, які належать до певної екологічної групи і вирізняються великим різноманіттям. Більшість з них ефемероїди – багаторічні рослини з дуже коротким ранньовесняним періодом надземного розвитку і тривалими вегетативним спокоєм у вигляді бульб, цибулин та кореневищ
Багаторічний Ерантіс зимуючий (Eranthis hyemalis (L.) Salisb.) родини Жовтецевих цвів на початку березня. Квітки яскравого жовтого кольору, 2-3 см у діаметрі, у природі росте у листяних лісах Центральної Європи. Це декоративна отруйна рослина, що високо цінується за раннє цвітіння.
У березні – на початку квітня цвіте підсніжник звичайний (Galanthus nivalis L.) та підсніжник складчастий (Galanthus plicatus M. Bieb.) родини Амарилісові. Рослини декоративні, багаторічні, цибулина до 1 см у діаметрі. Ці види занесено до Червоної книги України, а Galanthus plicatus - у Європейський червоний список.
Зацвів Білоцвіт весняний (Leucojum vernum L.) також із родини Амарилісові. Красива декоративна рослина з білими пониклими квітками, пелюстки мають на верхівці жовту або зелену пляму. В Україні трапляється у Карпатах, на Закарпатті, Передкарпатті. Охороняється законом та занесений до Червоної книги України.
Шафран Гейфеля (Crocus heuffelianus Herb.) із родини Півникові рясно зацвів з кінця березня. Великі квітки фіолетового, жовтого, рідше білого коліру з темними плямами на кінці пелюсток розкриваються тільки на сонці. Росте у Карпатах, іноді трапляється у Західному Лісостепу, занесений до Червоної книги України.
У березні цвів чемерник червонуватий (Helleborus purpurascens Waldst. & Kit.) – багаторічна рослина родини Жовтецевих зі шкірястими пальчасто-розсіченими листками. Квітконосне стебло до 30 см заввишки, тримає 3 квітки. За здатність цвісти серед зими рослина має ще назву морозник. Це декоративна, лікарська, отруйна рослина. В колекції представлено також чемерник кавказький (Helleborus caucasicus A. Br.), у якого великі блідо-зелені квітки. У природній флорі росте в листяних лісах Карпат і Західної України.
https://biology.univ.kiev.ua/component/content/article/172-all-news/latest-news-new/3184-vesna-u-botanichnomu-sadu-2.html?Itemid=437#sigProId6b3128075e
Березкіна В.І., к.б.н.