НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ЦЕНТР "ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТА МЕДИЦИНИ"

Botanichniy sad embemaДубовик Микола Васильович - ботанік, фізіолог рослин, директор Ботанічного саду (1935-1941), наступник О.В. Фоміна. Микола Васильович народився 20 березня 1903 р. у с. Дідовці на Полтавщині у селянській родині.

Після переїзду до Києва (1923) М.В. Дубовик працював садівником, потім ученим садівником ботанічного саду Київського університету та навчався на біологічному факультеті Київського інституту професійної освіти (нині Київський національний університет імені Тараса Шевченка). У листопаді 1935 р. М.В. Дубовика призначили директором Ботанічного саду. У липні 1941 р. він пішов на фронт, був учасником 2-ї світової війни, служив у 1044 стрілковому полку і загинув у 1941 р. (місце і дата точно невідомі). Його ім′я, серед інших, викарбовано на Меморіальній дошці, що у головному Червоному корпусі університету.

Микола Васильович багато писав про Ботанічний сад ім. акад. О.В. Фоміна, опублікував чимало статей з дендрології, паркобудівництва, флористики. Ним був розроблений проект дендрарію ботанічного саду Академії наук, який мав закладатися незадовго до початку війни. Для архітектурно-планувального управління міськради М.В. Дубовик зробив характеристику деревних насаджень м. Києва, також Донецька, Кривого Рогу та інших міст.

На фото: путівник-довідник, написаний М.В. Дубовиком, у якому подано детальний опис колекційних рослин Ботанічного саду ім. акад. О.В. Фоміна (1938); сімейне фото; будинок на території Ботанічного саду, в якому до війни проживав М.В. Дубовик із дружиною і донькою Ольгою; головний вхід до Ботанічного саду, збудований у 1935-1936 роках (пізніше побудували вхід до станції метро «Університет»).

 

 

 

Відділ еколого-освітньої роботи
Ботанічного саду ім. акад. О.В. Фоміна

 

 

Наші контакти

Ми знаходимось за адресою:
Україна, 03022, м. Київ-022,
проспект Академіка Глушкова 2
Станція метро Виставковий центр

Приймальня директора:
Кімната №307
E-mail: biomed@knu.ua
Телефон/Факс: +38044 521-35-98

Поштова та юридична адреса:
Україна, 01601, місто Київ-601,
вул. Володимирська, 64/13
ННЦ "Інститут біології та медицини"

Надіслати повідомлення

Повідомити про помилку

Якщо ви помітили помилку на сторінці, виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Посилання на інші ресурси

Енциклопедія університету
Рада Молодих Вчених
Наші фотогалереї на GoogleDisk

 

Ми у соцмережах

loader
comintour.net
stroidom-shop.ru
obystroy.com
лапароскопия паховой грыжи
comintour.net
stroidom-shop.ru
obystroy.com
лапароскопия паховой грыжи
comintour.net
stroidom-shop.ru
obystroy.com
лапароскопия паховой грыжи
comintour.net
stroidom-shop.ru
obystroy.com
лапароскопия паховой грыжи