Botanichniy sad embemaКолектив Ботанічного саду ім. акад. О.В. Фоміна вітає заступника директора Ботанічного саду доцента Віталія Петровича Коломійчука з успішним захистом дисертації на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук за спеціальністю 03.00.05. – ботаніка.

Захист дисертації відбувся 30 червня 2020 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.211.01 Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України. Тема роботи: «Структура, динаміка та охорона фіторізноманітності узбережних екосистем Азовського моря». Береги Азовського моря є дуже цікавими у ботанічному відношенні. Автором уперше встановлено повний видовий склад флори судинних рослин узбережжя Азовського моря, досліджено її синантропну фракцію, проаналізовано природні та антропогенні зміни рослинності регіону, розроблено схему екологічної мережі узбережжя, яка дозволить інтегрувати її в екомережу Європи.

Науковий консультант: д.б.н., проф. Андрієнко-Малюк Тетяна Леонідівна. Шановні офіційні опоненти д.б.н., проф. Дубина Дмитро Васильович, д.б.н., проф. Протопопова Віра Вікторівна, д.б.н., проф. Соломаха Володимир Андрійович надали позитивні відгуки, під час захисту дисертації звернути увагу на окремі дискусійні положення, які потребували додаткової аргументації від автора. 15 членів спеціалізованої вченої ради одноголосно проголосували «ЗА» присудження наукового ступеня доктора біологічних наук.

Бажаємо Віталію Петровичу подальших наукових пошуків і досягнень, нових цікавих експедицій, здійснення професійних планів, підтримки родини та колег!