Вчена рада ННЦ «Інститут біології та медицини» є колегіальним органом управління інституту. Склад вченої ради інституту затверджений розпорядженням директора № 43 від 11 червня 2020 р. строком на п’ять років.

Головою вченої ради є директор ННЦ «Інститут біології та медицини», доктор біологічних наук, професор, академік АН ВШ України Остапченко Людмила Іванівна.

До компетенції вченої ради ННЦ «Інститут біології та медицини» належить:
• визначення напрямів навчально-методичної, наукової та виховної роботи в інституті;
• обрання на посаду завідувачів, професорів, доцентів та асистентів кафедр;
• надання рекомендацій Вченій раді Університету щодо присвоєння вчених звань професора, доцента, старшого наукового співробітника;
• ухвалення навчальних програм та навчальних планів підготовки фахівців;
• вирішення питань щодо організації навчальної, наукової та виховної роботи в інституті, а також напрямів міжнародного співробітництва;
• затвердження тем наукових досліджень та звітів про їх виконання;
• затвердження тем дисертаційних робіт та індивідуальних планів аспірантів і докторантів;
• атестація аспірантів і докторантів;
• призначення рецензентів та визначення профільних кафедр для проведення попередньої експертизи дисертацій;
• вирішення інших питань відповідно до повноважень вченої ради інституту.

Кількісний та якісний склад вченої ради ННЦ «Інститут біології та медицини» затверджений відповідно до Закону України «Про вищу освіту» (від 1 липня 2014 року № 1556-VII, із змінами та доповненнями) та Статуту Київського національного університету імені Тараса Шевченка (від 22 лютого 2017 року № 280, нова редакція).