Botanichniy sad embema

Оранжерею тропічних рослин було введено в експлуатацію у 1985 році. У оранжереї утримується близько 200 видів та внутрішньовидових таксонів рослин, що належать до 75 родин.

Важливою складовою частиною колекції є корисні тропічні рослини, які можна віднести до таких груп: декоративні, лікарські, плодові, технічні. Серед рослин, які широко культивують у тропічному поясі, в оранжереях Ботанічного саду зростають: кавове дерево, бавовняне дерево, динне дерево, банан карликовий тощо.

Цінною харчовою та лікарською рослиною є динне дерево, в плодах якого міститься фермент папаїн. Відомою пряно-ароматичною рослиною є коричник цейлонський, з кори пагонів якого отримують корицю. Цінними лікарськими рослинами є представники ролу раувольфія — р. зміїна, р. собача, р. кільчаста тощо, що містять алкалоїди, головним з яких є резерпін. Здавна застосовується в народній медицині Індії катарантус рожевий. Як технічна культура відомо бавовняне дерево.

E-mail: decanat_bf@univ.kiev.ua

comintour.net