НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ЦЕНТР "ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТА МЕДИЦИНИ"

 

Botanichniy sad embema

Колекцію тропічних та субтропічних рослин класу Однодольні розміщено у двох оранжереях загальною площею 500 м2 за систематичним та екологічним принципами. На сьогодні вона налічує 650 видів та внутрішньовидових таксонів, що належать до 182 родів, 33 родин. Значне місце в колекції належить представникам родин Ароїдні, Бромелієві та Орхідні.

Переважна більшість рослин родини Ароїдних, яких у природі налічується понад 2000 видів, зосереджені у тропічних лісах Південної Америки та Південно-Східної Азії. В експозиції представлено ароїдні 140 видів, різновидів, форм і сортів. Це декоративні рослини, які широко використовуються в озелененні інтер’єрів. Серед ароїдних є і їстівні рослини. Колекція рослин родини Орхідних налічує близько 160 видів та сортів. Більшість тропічних і субтропічних орхідей є епіфітами, (ростуть на стовбурах і гілках дерев та чагарників). З цієї групи орхідей великими запашними квітками, які звішуються гронами донизу, цвіте стангопея тигрова. Одночасно з нею цвіте мексиканська гонгора шоломоносна, невеликі жовті квітки якої пахнуть стиглими яблуками. Взимку розпускаються білосніжні квітки целогіни гребінчастої і схожі на метеликів квітки онцидіума тигрового.

З орхідей, що селяться на ґрунті, в колекції представлені черевички чудові, пелюстки яких схожі на черевички. Корисною рослиною є ваніль плосколиста, плоди якої під назвою «палички ванілі» широко використовуються у харчовій промисловості та для ароматизації ліків. Серед представників родини Бромелієвих, яких у колекції налічується 195 видів, різновидів, форм та сортів, економічне значення має ананас їстівний. Плоди його завдяки наявності в них ферменту бромелаїн у, окрім харчової промисловості, знайшли застосування у медицині. У природі відомо понад 2000 видів бромелієвих. Більшість з них — епіфіти зі своєрідним пристосуванням для накопичення вологи. Розширені і щільно притиснені при основі листки рослин з родів більбергія, ехмея, каніструм тощо, утворюють лійку, де збирається дощова вода, за що ці рослини називають резервуарними або рослинами-вазами. Серед бромелієвих багато декоративних видів: ехмея смугаста, неорегелія чудова, н. Кароліни, врієзія блискуча тощо.

Наші контакти

Ми знаходимось за адресою:
Україна, 03022, м. Київ-022,
проспект Академіка Глушкова 2
Станція метро Виставковий центр

Приймальня директора:
Кімната №307
E-mail: decanat_bf@univ.kiev.ua
Телефон/Факс: +38044 521-35-98

Поштова та юридична адреса:
Україна, 01601, місто Київ-601,
вул. Володимирська, 64/13
ННЦ "Інститут біології та медицини"

Надіслати повідомлення

Повідомити про помилку

Якщо ви помітили помилку на сторінці, виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Посилання на інші ресурси

Енциклопедія університету
Рада Молодих Вчених
Наші фотогалереї на GoogleDisk

 

Ми у соцмережах

loader
comintour.net
stroidom-shop.ru
obystroy.com
лапароскопия паховой грыжи
comintour.net
stroidom-shop.ru
obystroy.com
лапароскопия паховой грыжи