Botanichniy sad embema

Ділянку засновано у 1973 р., на ній налічується понад 300 фармакопейних і нефармакопейних видів з флори України та інших зарубіжних флор з різними фармакологічними властивостями, а також кормові, овочеві, технічні, ароматичні, медоносні та енергетичні рослин.

Поряд з цілющими видами флори України, такими як герань криваво-червона, дягель лікарський, перстач білий, на ділянці ростуть цінні лікарські рослини з інших флор: п’ять видів ехінацеї - пурпурова, бліда, вузьколиста, мінлива, теннесійська з Північної Америки; акант вузьколистий, подофіл щитоподібний, лаванда колоскова з Середземномор’я.

Серед рослин, препарати яких використовуються при серцево-судинних захворюваннях, в експозиції представлені: наперстянка шерстиста, н. пурпурна, н. іржава, н. великоцвіта, н. жовта, конвалія звичайна, горицвіт весняний та ін. На ділянці зібрані такі маловідомі лікарські рослини, як гадючник звичайний, вербена лікарська, скополія карніолійська, солодка гола, термопсис ланцетний, розторопша плямиста, беладона, маклея серцелиста.

Колекція «Лікарські рослини» Ботанічного саду ім. акад. О.В. Фоміна є базою для наукових досліджень студентів-біологів, медиків, фармацевтів, фахівців, які вивчають медичну ботаніку, а також має велике значення для екологічної, освітньої та просвітницької роботи.

E-mail: decanat_bf@univ.kiev.ua

comintour.net