Botanichniy sad embema

Серед брил каміння на крутосхилах та в улоговинках зібрано колекцію гірських рослин, що налічує понад 400 видів та сортів. Чільне місце в колекції посідають представники флори Карпат, Криму, Кавказу: крем’яник гарний, очиток карпатський, гусимець кавказький, ерантіс зимуючий, цибуля Христофа, іберійка вічнозелена, авринія скельна. У березні-квітні квітує чемерник червонуватий, який має великі, до 5 см у діаметрі квітки з чашолистками фіолетово-червонуватого кольору та чемерник кавказький.

У травні-червні цвіте роговик Біберштейна – ендемічний червонокнижний вид, поширений в гірському Криму на кам’янистих схилах та скелях. Також навесні зачаровують яскраві рожево-бузкові килимки флоксу шиловидного з приємним ароматом. У червні-липні зацвітають фіолетово-бузкові квітки айстри альпійської – рідкісної карпатської рослини.

В експозиції представлено також гірські рідкісні та зникаючі рослини: родіола рожева, молодило гірське, відкасник татарниколистий, півонія кримська, сон лучний, лещиця дністровська, горицвіт весняний, тирлич безстебловий, еритроній собачий зуб та ін. Мандруючи звивистими доріжками рокарію, можна ознайомитися з представниками флори Далекого Сходу і Сахаліну: лілійником Міддендорфа, широкодзвоником великоквітковим, очитком камчатським; з інтродуцентами Сибіру, Алтаю та Середньої Азії: баданом товстолистим, брунерою сибірською, очитком тополелистим та о. Еверса.

E-mail: decanat_bf@univ.kiev.ua

comintour.net