НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ЦЕНТР "ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТА МЕДИЦИНИ"

 

Botanichniy sad embemaУ Ботанічному саду ім. акад. О.В.Фоміна колекція рослин роду Spiraea нараховує 135 таксонів, що представлені 270 зразками і понад 3 тис. екземплярами. У перекладі з давньогрецької мови слово Spiraea означає вінок або лента – так розміщуються багаточисельні суцвіття – зонтики, щитки на пагонах кущів. Таволги висаджені в експозиції на ділянці Таволг і сосен та на інших ділянках дендрарію як солітери, у вигляді куртин по 5-7, 20-30 екз. і більше, а також в бордюрах, на клумбах, кам’янистих гірках, як ґрунтопокривні, в поєднанні з багаторічниками тощо. Рослини з повоєнних насаджень: таволга в’язолиста (S. ulmifolia) з Карпат, т. дібровколиста (S. chamaedryfolia), т. верболиста (S. salicifolia), т. середня (S. media) з широким євразійським ареалом; т. Саржента (S. sargentiana) з Китаю, т. березолиста (S. betulifolia) з Далекого Сходу; т. гострозазубрена (S. arguta), т. бузкоцвіта (S. syringaeflora) та ін. зростають на інших ділянках дендрарію.

Ціняться таволги у декоративному садівництві як красивоквітучі та декоративнолиств’яні кущі. Першими з середини квітня зацвітають до розпускання листків: таволга Тунберга (S. thunbergii), т. сива (S.× cinerea `Grefsheim`), т. звіробоєлиста (S. hypericifolia), т. гострозазубрена (Spiraea arguta), т. усурійська (S. ussuriensis) та ін. Продовжують цвітіння види групи білоквіткових таволг до третьої декади червня, серед яких: таволга китайська (S. chinensis), т. Блюма (S. blumei), т. Генрі (S. henryi), т. Вільсона (S. wilsonii), т. Віча (S. veitchii) тощо. Таволги з рожевим забарвленням квіток починають цвісти з першої декади червня, серед яких: таволга низька (S. humilis) з Якутії і таволга густоквіткова (S. densiflora) з Півн. Америки. До середини літа цвітуть таволги з волотеподібними суцвіттями – це північноамериканські види: т. Білларда (S. billiardii), т. Дугласа (S. douglasii), т. Менциса (S. menziesii) та ін. і закінчують цвітіння у кінці липня та на початку серпня т. біла (S. alba) і таволга повстиста (S. tomentosa). Багаточистельні сорти таволги японської дивують серед літа яскравим забарвленням квіток від білого до малинового кольорів (‘Genpei’), а також забарвленням листків – навесні яскраво-оранжевих відтінків (‘Goldflame’), світло-жовтого та малинового кольорів.

Для створення такої колекції З.Г. Бонюк, починаючи з 1984 р., було організовано і проведено понад 30 експедицій в місця природного зростання Spiraea по території України та колишнього СРСР, а також у вітчизняні та зарубіжні ботанічні сади. Серед інтродукованого різноманіття виявлено і описано нові для ботанічної науки гібриди, форми і культивари: S. trilobata × S. crenata (Bonyuk, 2003 р.); S. trilobata f. crataegifolia Bonyuk, f. nova., Spiraea nipponica f. tosaensis ‘Nana’ cv. nov. (Bonyuk, 2002). S. fritschiana`Rosea` cv. nov. (Bonyuk, 1986). Видано монографію: «Таволги (Spiraea L.)», 2008, де за морфологічними ознаками та за допомогою методу хемотаксономії запропоновано З.Г. Бонюк модифіковану систему роду Spiraea.

 

 

Наші контакти

Ми знаходимось за адресою:
Україна, 03022, м. Київ-022,
проспект Академіка Глушкова 2
Станція метро Виставковий центр

Приймальня директора:
Кімната №307
E-mail: biomed@knu.ua
Телефон/Факс: +38044 521-35-98

Гаряча лінія:
E-mail: knu.ibm.questions@gmail.com
Telegram: http://surl.li/emhtd

Поштова та юридична адреса:
Україна, 01601, місто Київ-601,
вул. Володимирська, 64/13
ННЦ "Інститут біології та медицини"

Надіслати повідомлення

Повідомити про помилку

Якщо ви помітили помилку на сторінці, виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

loader