Botanichniy sad embemaСтворення колекції роду Rosa L. у Ботанічному саду розпочато ще з часів його заснування (1839 р.) знаними в усьому світі науковцями Р. Е. Траутфеттером і І. Ф. Шмальгаузеном. Формування колекційного фонду та дослідження троянд продовжувало не одне покоління науковців, серед яких були М. В. Туркевич, С. М. Ціхоцький, О. М. Телігульська, Г. Т. Гревцова, О. М. Колісніченко, О. А. Ткачук та інші. З 1984 р. збереженням та збагаченням генофонду роду Rosa L. займається к. б. н., с. н. с. О. О. Ткачук.

Станом на 20.09.2019 року колекція представників роду Rosa нараховує 145 таксонів: 55 дикорослих видів і таксонів підвидового рангу 9 секцій: Bracteatae Thory (1 таксон), Caninae Crép. (8 т.), Сinnamomeae DC. (16 т.), Gallicanae DC. (3 т.), Leucanthae M. Pop. et Chrshan. (2 т.), Pimpinellifoliae DC. (9 т.), Rugosae Chrshan.(5 т.), Sericeae Crép. (1 т.), Synstylae DC. (10 т.).

90 сортів 10-ти садових груп троянд: чайно-гібридні (HT) – 37 сортів, виткі (LCl) – 17 с., шраби (S) – 14 с., флорибунда (Fl) – 9 с., ґрунтопокривні (Bod) – 5 с., мініатюрні (Min) – 4 с., спрей (Sprey) – 1 с.; грандифлора (Gr) – 1 с., гібридно-поліантові (HPol) – 1 с., поліантові (Pol) – 1 сорт.

E-mail: decanat_bf@univ.kiev.ua

comintour.net