Botanichniy sad embemaРід Viburnum L. (Калина) належить до родини Адоксові (Adoxaceae Juss.) нараховує близько 200 видів, поширених в помірних і субтропічних областях. У природній флорі України два види: К. гордовина (V. lantana) і К. звичайна (V. opulus). Калини – листопадні і вічнозелені кущі або невеликі дерева, є декоративними, медоносними, лікарськими рослинами.

Колекція роду Viburnum в Ботанічному саду ім. акад. О.В. Фоміна нараховує 23 таксономічних одиниці: 15 видів, 5 культиварів і 3 гібриди.

Серед калин, які впродовж багатьох років успішно адаптувалися в умовах культури слід відмітити наступні (в дужках вказаний рік інтродукції).

К. буреїнська (V. burejaticum, 1964), К. Карльса (V. carlesii, 1972), К. гордовина та її сорти (V. lantana, 1998), V. lantana ‘Aureum’ (1964), V. lantana ‘Variegatum’ (1963), К. канадська гордовина (V. lentago, 1976), К. звичайна та її сорти (V. opulus, 1977), V. opulus ‘Nanum’ (2006), V. opulus ‘Roseum’ (1936), К. сливолиста (V. prunifolium, 1974), К. рудувата (V. rufidulum, 1975), К. зморшкуватолистоподібна (V.×rhytidophylloides, 1966), К. зморшкуватолиста (V. rhytidophyllum, 1975), К. Віча (V. veitchii, 1975).

В період з 1999-2009 роки колекція роду Viburnum поповнилася новими таксонами, які в умовах культури відносно зимостійкі, цвітуть та плодоносять: К. вільхолиста (V. alnifolium) з Північної Америки, К. бічінська (V. bitchiuense) з Японії, К. ліщинолиста (V. corylifolium) – Китай, Гімалаї, К. Юди (V.×juddii) – гібрид, К. крупноголовчаста (V. macrocephalum) і К. Шренка (V. schensianum) – з Китаю.

Найбільш декоративними, ранньоквітучими серед калин є: К. боднантська (V.×bodnantense 'Dawn'), К. Карльса (V. carlesii), К. пахуча (V. farreri) та ін.