Botanichniy sad embemaРододендрони (лат. Rhododendron) – рід напівлистопадних, листопадних і вічнозелених чагарників і дерев родини Вересові, який об’єднує до 1300 видів та понад 10000 сортів. У Ботанічному саду ім..акад. О.В. Фоміна упродовж останніх 50 років у відкритому ґрунті зібрана колекція цих рослин, яка налічує понад 170 видів, різновидів, гібридів та культиварів.

Слово «рододендрон» складається з двох коренів: «rhodon», що означає «троянда», і «dendron» – дерево, що в результаті утворює поняття «трояндове дерево», або «дерево з трояндами». У природі рододендрони поширені в областях з помірним та прохолодним кліматом, зазвичай у прибережних зонах річок, морів і океанів або на північних схилах гір, де випадає багато опадів. Ростуть у підліску, переважно у напівзатінку. Деякі рододендрони здатні рости у висоту до 30 м, а деякі види є сланкими чагарниками. Квітки рослин цього роду різняться між собою за розміром, за кольором і за формою. Досить сказати, що найдрібніші з них буквально крихітних розмірів, а найбільші досягають 20 см у діаметрі. Перший раз, почувши назву квітки – рододендрон, важко собі навіть уявити наскільки це ніжна і тендітна рослина. Для того, щоб виростити ці красивоквітучі кущі доведеться створити всі необхідні умови для цвітіння. Якщо рододендрони посаджені на правильно обраній ділянці, в підготовлений грунт і і вкриті мульчою, то догляд за ними стає значно простіший.

E-mail: decanat_bf@univ.kiev.ua

comintour.net