Botanichniy sad embemaВирощування представників роду Magnolia L. у Ботанічному саду розпочато ще у 1905 році, з 1968 року проблемами інтродукції магнолій займалась Т.П. Коршук, а вже протягом 17 років — Р.М. Палагеча. Нині колекція листопадних магнолій Ботанічного саду є найбільшою в Україні і нараховує більше 70 видів, гібридів та сортів.

Магнолії є реліктовими квітковими рослинами, які були поширені ще у крейдяному періоді. У теперішній час вони залишились у невеликому природному ареалі у країнах Східної та Південно-Східної Азії, Північної і Центральної Америки. Для того, щоб найширше представити магнолії в умовах Полісся та Лісостепу України, проводиться комплексний аналіз фізіолого-біохімічних та анатомо-морфологічних пристосувальних ознак пагонів магнолій до аномальних температур, що є найбільш показовим при визначенні рівня стійкості інтродуцентів та допомагає зрозуміти механізми адаптації рослин до негативної дії оточуючого середовища.

E-mail: decanat_bf@univ.kiev.ua

comintour.net