Grafik zymovoy sesii 2017-2018
Grafik zymovoy sesii zaochn 2017-2018
Timetables for Medicine 2017 2018
Topics for final exam tests
Rules Regulations for Medical Students

Shevch vesna 2018 data

До ВЕСНИ залишилось...
дн.
год.
хв.
сек.

Доцент кафедри загальної та медичної генетики, кандидат біологічних  наук, доцент

Afanasieva 150x200
Контактний телефон:
522-39-95
mail to: aphon@ukr.net

Наукові інтереси: просторова організація хроматину у клітинному ядрі; зміна структури хроматину в процесах диференціації та злоякісної трансформації клітин; молекулярна організація хромосом та механізми їх компактизації.
Викладає дисципліни:
Дисципліни вільного вибору студента:
«Фізичні методи в молекулярній генетиці», «Хромосоми еукаріотів», «Регуляція експресії генів», «Молекулярні механізми диференціації клітин».

Освіта:

Закінчила з відзнакою біологічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. З 2006 року працювала на кафедрі на посаді асистента, в цьому ж році захистила кандидатську дисертацію на тему "Хромосомна нестабільність в учасників Українських антарктичних експедицій" у спеціалізованій вченій раді при Інституті клітинної біології та генетичної інженерії НАНУ. З 2012 року працює на посаді доцента кафедри. Має звання доцента.

Викладацька робота:
Викладає:
Дисципліни вільного вибору студента: «Фізичні методи в молекулярній генетиці», «Хромосоми еукаріотів» (освітній рівень «Бакалавр», спеціальність «Біологія» за програмою підготовки «Біологія», спеціалізація генетика) та «Регуляція експресії генів» » (освітній рівень «Магістр», спеціальність «Біологія» за програмою підготовки «Біологія», спеціалізація генетика).

Заступник голови Науково-методичної комісії ННЦ «Інститут біології та медицини» Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Член журі IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології.
Член науково-методичної комісії з дошкільної та загальної середньої освіти (комісія з біології, екології та природознавства) Міністерства освіти і науки.

Автор понад 70 наукових та науково-методичних праць.

Основні публікації:
Підручники та навчальні посібники:
1. Генетика / А.В. Сиволоб, С.Р. Рушковський, С.С. Кир’яченко та ін. ; за ред. А.В.Сиволоба, – К. : Видавничо-поліграфічний центр “Київський університет“, 2008, 320 с.
2. Афанасьєва К.С., Рушковський С.Р. Олімпіадний мінімум. Генетика та молекулярна біологія – Х.:Вид. група “Основа“, 2012,189 с
3. Сиволоб А.В., Афанасьєва К.С. Молекулярна організація хромосом. – К.: Київський університет. – 2014, 287 с.
4. Афанасьєва К.С. Фізичні методи в молекулярній генетиці. Практикум». – К.: Київський університет. – 2016, 127 с.
Статті:
1. Afanasieva K.S., Shuvalova T.A., Zazhytska M.O., Sivolob A.V. Reversibility of DNA loop domains exit during single-cell gel electrophoresis // Biopolym. Cell. – 2008. – Vol. 24, №2. – P.105-111.
2. Afanasieva K., Zazhytska M., Sivolob A. Mechanisms of DNA exit during neutral and alkaline comet assay // Cytology and Genetics. – 2009. – Vol.43. – P.367-370.
3. Afanasieva K., Zazhytska M., Sivolob A. Kinetics of comet formation in single-cell gel electrophoresis: Loops and fragments // Electrophoresis – 2010. – Vol. 31. – P. 512-519.
4. Zazhytska M., Afanasieva K., Chopei M., Vikhreva M., Sivolob A. Influence of chloroquine on kinetics of single-cell gel electrophoresis // Biopolym. Cell. – 2012. – Vol. 28, №4. – P.292 – 297.
5. Afanasieva K., Chopei M., Zazhytska M., Vikhreva M., Sivolob A. DNA loop domain organization as revealed by single-cell gel electrophoresis // Biochim. Biphys. Acta – Mol. Cell Res. – 2013. – Vol. 1833. – P. 3237-3244.
6. K. S. Afanasieva, S. V. Prylutska, A.V. Lozovik, K. I. Bogutska, A.Sivolob, Yu. I. Prylutskyy*, P. Scharf. C60 fullerene prevents genotoxic effects of doxorubicin in human lymphocytes in vitro // Ukr. Biochem. J. – 2015. – Vol. 87, N 1. – P.91-98
7. Afanasieva K., Chopei M., Sivolob A. Single nucleus versus single cell gel electrophoresis: kinetics of DNA track formation // Electrophoresis. – 2015. – V. 36. – P. 973-977.– doi: 10.1002/elps.201400566.
8. Afanasieva K., Chopei M., Sivolob A. Chromatin in fractal globule state: evidence from comet assay// Biopolym. Cell. – 2015. – 31 (2). – P. 97-103.
9. Afanasieva K., Chopei M., Lozovik A., Semenova A., Lukash L., Sivolob A. DNA loop domain organization in nucleoids from cells of different types // Biochem. Biophys. Res. Commun. – 2017. – V. 483. – P. 142–146.