Навчально-науковий центр "Інститут біології та медицини"Наші конференціїКонференція "Історичні, правові та природоохоронні аспекти збереження пам'ятних вікових дерев"

ramka dub2 1250x850

ramka dub 646x850

22-25 жовтня 2015 року відбулася II науково-практична конференція "Істооричні, правові та природоохоронні аспекти збереження пам'ятних вікових дерев" на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України, Національного історико-культурного заповідника "Чигирин", Державного дендрологічного парку "Олександрія" НАН України.

Співробітники кафедри фізіології та екології рослин (проф. Таран Н.Ю., зав.навч. лаб. к.б.н. Смоля А.Л., доц. Капустян А.В.) також активно долучилися до участі у роботі конференції: підготували доповідь на пленарному засіданні та взяли участь у тренінгах біля багатовікових історичних дерев та їх обстеженнях із застосуванням новітніх методів.

Були розглянуті сучасні світові тенденції та технології збереження багатовікових дерев, правові аспекти охорони таких дерев, використання їх для розвитку туризму та в якості об'єктів історико-культурної спадщини.

Також були презентовані надзвичайно інформативні, сучасні тренінги та майстер-класи із збереження та обстеження стану вікових дерев. Так були проведені обстеження багатовікових дубів, що зростають на території НУБіП України, вікової сосни чорної у Державному дендрологічному парку "Олександрія", 1000-літнього Дуба Максима Залізняка, що зростає в урочищі "Холодний Яр".

Спеціально запрошені спеціалісти з Польщі, такі як Президент Федерації Арбористів Польщі W. Grygierczyk, Dr.inz. Edita Roslon-Szerynska, K. Rokita, P. Zolkiewski поділилися досвідом роботи в цій галузі та провели томографічне обстеження дерев за допомогою сучасного томографа дзеркального PICUS-3. Українські арбористи встановили декілька систем еластичних канатів "Кобра" на вікових деревах для запобігання розчахнення крони.
Фотозвіт Конференції.

Оцініть новину  1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.50 [1 Голос]