Навчально-науковий центр "Інститут біології та медицини"Науково-дослідна базаНауково- дослідний інститут фізіології імені академіка Петра Богача

Інститут фізіології імені Богача

Науково-дослідний інститут фізіології імені академіка Петра Богача є структурним підрозділом Інституту біології, співробітники якого беруть участь у дослідженні фізіологічних функцій в рамках спільної науково-дослідної теми ННЦ "Інститут біолої". На сьогоднішній день в складі НДІ фізіології працюють 4 відділи: загальної фізіології, біофізики, фізіології кровообігу та фізіології мозку і психофізіології. Інститут очолює академік АН Вищої школи України, доктор біологічних наук, професор М.Ю.Макарчук.
Інститут був заснований у 1945 році. Впродовж свого існування він змінював свою структуру та організацію наукової роботи у відповідності до загального розвитку фізіологічної науки. З 1998 року інститут носить ім'я академіка Петра Богача.
Інститут має зв’язки з іншими установами в Україні та зарубіжжі: відділом патології і фармакології травлення Каліфорнійського університету (Ірвайн, Каліфорнія, США); Інститутом експериментальної медицини РАМН (Санкт-Петербург, Росія); Сибірським державним медичним університетом (Томськ, Росія), Інститутом молекулярної біології Австрійської АН (Зальцбург, Австрія); Інститутом експериментальної біології ім.Ненцького Польської АН (Варшава, Польща); Інститутом анатомії Бернського університету (Берн, Швейцарія); Інститутом генної інженерії та біотехнології (Тубітак, Туреччина); Інститутом біохімії і біофізики Польської АН (Варшава, Польща); Ліверпульським університетом (Ліверпуль, Великобританія), Вільнюським університетом (Литва), Інститутом болю (Бельгія), Університетом м.Кан (Франція) та іншими.