Доцент кафедри екології та зоології,
заступник директора ННЦ "Інститут біології та медицини"
з науково-педагогічної роботи (заочна форма навчання),
кандидат біологічних наук, доцент

Балан Павло Георгійович

Контактний телефон:
521-32-39
e-mail: balanpaulgeorge@gmail.com
Наукові інтереси: кліщі-мезостигмати, видові комплекси ґрунтових мікроартропод, зоологічна діагностика стану ґрунтів, павукоподібні міських екосистем, загальна паразитологія.
Викладає:
Обов'язкові навчальні дисципліни: «Зоологія», «Екологія», «Медична біологія».
Дисципліни вільного вибору студента: «Паразитологія», «Карцинологія та арахнологія», «Біопошкодження», «Ґрунтова зоологія», «Адаптогенез живих систем».

Закінчив біологічний факультет Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка. Працював асистентом кафедри зоології біологічного факультету Київського державного університету імені Тараса Шевченка, потім – доцентом. Сьогодні працює доцентом кафедри екології та зоології виконує обов’язки заступника директора з науково-педагогічної роботи (заочна форма навчання) ННЦ «Інститут біології та медицини» Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Має звання доцента.

Кандидатська дисертація: «Клещи-церкониды Украины» виконана під керівництвом проф. Щербак Г.Й.

Викладацька робота.
Викладає:

Обов'язкові навчальні дисципліни: «Зоологія», «Екологія» (освітній рівень "Бакалавр", спеціальність "Біологія" за програмою підготовки "Біологія") , «Медична біологія» (освітній рівень "Бакалавр", спеціальність «Технології медичної діагностики та лікування», за програмою підготовки "Лабораторна діагностика».
Дисципліни вільного вибору студента: «Карцинологія та арахнологія», «Паразитологія» (освітній рівень "Бакалавр", спеціальність "Біологія" за програмою підготовки "Біологія", спеціалізація зоологія); «Біопошкодження», «Ґрунтова зоологія» (освітній рівень "Магістр", спеціальність "Біологія" за програмою підготовки "Біологія", спеціалізація зоологія); «Адаптогенез живих систем» (освітній рівень "Магістр", спеціальність "Біологія" за програмою підготовки "Біологія", спеціалізація біологія).

Публікації: автор понад 190 наукових та навчально-методичних праць.
Основні праці:

1. Балан П.Г. О постэмбриональном развитии клещей-церконин (Acari, Mesostigmata, Zerconina) фауны Украины // Вестн. зоол. – 1996, № 3. – С.43-47.
2. Балан П.Г. Значение некоторых морфологических признаков в систематике церконид (Acari, Mesostigmata) // Вестн. зоол. – 1996, № 1-2. – С.63-72.
3. Балан П.Г., Векслярський Р.З., Вервес Ю.Г., Войціцький В.М., Ірклієнко С.П., Лукашов Д.В., Орлов О.О. Модельні групи безхребетних тварин як індикатори радіоактивного забруднення екосистем. – К.: Фітосоціоцентр, 2002. – 204 с.
4. Балан П.Г. Вплив різних методів оброблення ґрунту та внесення добрив на популяції ґрунтових кліщів (Acari: Oribatei, Mesostigmata) // Охорона навколишнього середовища: Монографія / За ред. Я.Б. Олійника. – К.: Ніка–Центр, 2006. – С.206–209. (264 с.).
5. Лукашов Д.В., Балан П.Г. Загальна зоологія. Зоологія безхребетних. Курс лекцій для студентів заочної форми навчання біологічних факультетів. – К.: Фітосоціоцентр, 2006. – 134 с.
6. Балан П.Г., Сінгаєвський Є.М. Павукоподібні (Arachnida: Acari, Mesostigmata; Aranei) зелених зон Києва та передмість // Зоологічна наука у сучасному суспільстві: Матеріали Всеукраїнської наукової конференції, присвяченій 175-річчю заснування кафедри зоології. – К.: Фітосоціоцентр, 2009. – С. 42-54.
7. Монченко, В.І., Балан П.Г., Трохимець В.М. Карцинологія. – К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2011. – 527 с.
8. Балан П.Г., Лукашов Д.В., Трохимець В.М., Григор’єва О.О. Лабораторний практикум із зоології безхребетних: Робочий зошит для студентів біологічних факультетів вищих навчальних закладів. – К.: Фітосоціоцентр, 2013. – 179 с.
9. Балан П.Г., Вервес Ю.Г., Поліщук В.П., Лященко Т.П., Пасічніченко О.М. Біологія. Повний шкільний курс. Довідник: навч. Посібник для підготов. до зовніш. незалеж. оцінювання. – К. Генеза, 2013. – 536 с.
10. Балан П.Г. Видові комплекси павуків (Arachnida, Aranei) парків Києва // Зоологічні дослідження у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Т. 1 (2006-2010 рр.). – К.: ТОФІ КІМЕ, 2014. – С. 134-154.