Кандидат біологічних наук, асистент

Проценко Олександра Володимирівна

e-mail: mizgirevka@rambler.ru

Наукові інтереси: Використання дрозофіли як моделі для оцінки мутаційних ризиків. генетика дрозофілід, популяційна генетика Drosophila melanogaster.
Викладає:
Обов'язкову навчальні дисципліни: практичні заняття з курсів «Молекулярна біологія», «Генетика», «Генетика з основами популяційної генетики»
Дисципліни вільного вибору студента: «Генетичний моніторинг»

Освіта:

Закінчила біологічний факультет Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка. З 2010 року працюю асистентом кафедри загальної та медичної генетики. В 2009 захистила кандидатську дисертацію за темою «Генетичні процеси в природних популяціях Drosophila melanogaster».

Викладацька робота:

Викладає:

Обов'язкову навчальні дисципліни: практичны занняття з курсів « Молекулярна біологія», «Генетика» (освітній рівень "Бакалавр", спеціальність "Біологія" за програмою підготовки "Біологія") та практичні заняття з курсу «Генетика з основами популяційної генетики» (освітній рівень "Бакалавр", галузь "Природничі науки" за програмою підготовки "Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування")

Дисципліни вільного вибору студента: Дисципліни вільного вибору студента:"Генетичний моніторинг" (освітній рівень "Бакалавр", спеціальність "Біологія" за програмою підготовки "Біологія");

"Генетичний моніторинг" (освітній рівень "Бакалавр", галузь "Природничі науки" за програмою підготовки "Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування").

Публікації: автор близько 25 наукових та навчально-методичних праць.

Останні публікації:

I.A. Kozeretska, S.V. Serga, I. Kunda-pron, O.V. Protsenko, S.V. Demydov A high frequency of heritable changes in natural populations of Drosophila melanogaster in Ukraine // Цитологія та генетика. 2016. Т. 50. № 2. С.32-35.

Проценко О.В., Дудка О.А., Козерецька І.А., Інамістова М.В., Борова М.М., Пірко Я.В., Толстанова Г.М., Остапченко Л.І., Ємець А.І. Оцінка токсичності та генотоксичності квантових точок СdS, синтезованих за допомогою біологічних матриць // Доп. НАН України, 2016, №4

Проценко О.В., Дудка О.А., Козерецька І.А., Фалалєєва Т.М., Берегова Т.В., Остапченко Л.І.

Оцінка токсичності та генотоксичності меланину на тест системі Drosophila melanogaster // Збірник наукових праць «Фактори експериментальної еволюції» Т.18, 2016. С.137-139.

Методичні публікації:

1. Проценко О.В., Жук О.В., Козерецька І.А.Методичні вказівки до практичних занять з курсу «Політенні хромосоми». К.: "Фітосоціоцентр", 2010.

2. Проценко О.В., Козерецька І.А., Демидов С.В. Методичні вказівки до спец практикуму «Генетичний аналіз» К.: "Фітосоціоцентр", 2010.

3. Козерецька І.А., Серга С.В., Проценко О.В., Жук О.В., Демидов С.В. Генетика дрозофіли. Практикум Київ: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2013. Гриф МОН №1/11-1879 від 13.02.12

4.  Серга С.В., Проценко О.В., Ейнор Д., Демидов С.В., Козерецька І.А. Методичні вказівки до практичних занять з курсу «Генетика з основами популяційної генетики». К.: "Фітосоціоцентр", 2015.