Grafik zymovoy sesii 2017-2018

Козерецька Ірина Анатоліївна

Контактний телефон 5223995
e-mail: iryna.kozeretska@gmail.com
Наукові інтереси: генетика популяцій тварин, рослин та виду Homo sapiens
Викладає:
Обов’язкові навчальні дисципліни: «Генетика з основами популяційної генетики» (напрям підготовки: «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування»), «Генетика» (за спеціальністю «Лісове та садово-паркове господарство»), «Генетика» (напрям підготовки: «Біологія», заочна форма навчання)
Дисципліни вільного вибору студента: «Генетика дрозофіли», «Політенні хромосоми», «Генетичний аналіз», «Мобільні генетичні елементи».

Освіта:

Закінчила біологічний факультет Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка. Працювала інженером кафедри загальної та молекулярної генетики біологічного факультету Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка, потім - асистентом цієї кафедри, зараз – доцентом кафедри загальної та медичної генетики ННЦ «Інститут біології та медицини» Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Має звання доцента.

У 2005-2006 роках учасник 20 польської та 10 української антарктичних експедицій. Проводила дослідження на острові Короля Георга, Південні Шетландські острови. У 2010 році проходила стажування в Університеті Південної Кароліни, США, в рамках програми Фулбрайта. Кандидатська дисертація (2000 р): «Нейрогенний локус Delta та особливості генетичних взаємодій при формуванні крила у Drosophila virilis” виконана під керівництвом проф. Храпунова С.М. Докторська дисертація (2013): «Мутаційні процеси в природних популяціях Drosophila melanogaster України» виконана під керівництвом проф. Демидова С.В.

Викладацька робота:
Обов’язкові навчальні дисципліни: «Генетика з основами популяційної генетики» (освітній рівень «Бакалавр», напрям підготовки: «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування»), «Генетика» (освітній рівень "Бакалавр", за спеціальністю «Лісове та садово-паркове господарство»), «Генетика» (освітній рівень «Бакалавр», напрям підготовки: «Біологія»; заочна форма навчання)
Дисципліни вільного вибору студента: «Генетика дрозофіли» (освітній рівень "Бакалавр", спеціальність "Біологія" за програмою підготовки "Біологія", спеціалізація генетика), «Політенні хромосоми» (освітній рівень "Бакалавр", спеціальність "Біологія" за програмою підготовки "Біологія", спеціалізація генетика); «Генетичний аналіз» (освітній рівень "Бакалавр", спеціальність "Біологія" за програмою підготовки "Біологія", спеціалізація генетика), «Мобільні генетичні елементи» » (освітній рівень "Магістр", спеціальність "Біологія" за програмою підготовки "Біологія", спеціалізація генетика);.

Голова Київського осередку Українського товариства генетиків і селекціонерів імені М.І. Вавилова.
Голова журі IV етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України.

Публікації: автор близько 200 наукових та навчально-методичних праць.

Посібники:

Вибрані наукові публікації:

1)Parnikoza I., Miryuta N., Ozheredova I., Smykla J., Kunakh V., Convey P. Kozeretska I. (2015) Comparative analysis of Deschampsia antarctica Devs. Population adaptability in the natural environment of the Admiralty Bay region (King George Island, maritime Antarctic). Polar Biology. – Vol. 39, № 9. – Р. 1401-1411

2) Maistrenko O., Serga S., Vaiserman A., Kozeretska I. Effect of Wolbachia infection on aging and longevity-associated genes in Drosophila. In: Life Extension. Lessons from Drosophila. Ed.: Vaiserman et al., Springer 2015. – V. 3. – pp. 83-104

3) Gorodetska I., Serga S., Levkovich N., Lahuta T., Ostapchenko L., Demydov S., Anikusko N., Cheshuk V., Smolanka I., Sklyar S., Polenkov S., Boichenko O., Kozeretska I. (2015) The frequency of BRCA1 founder mutation c.5266dupC (5382insC) in breast cancer patients from Ukraine. Hereditary Cancer in Clinical Practice. –Vol. 13:19. DOI: 10.1186/s13053-015- 0040-3

4) Maistrenko O., Serga S., Vaiserman A., Kozeretska I. Longevity-modulating effects of symbiosis: insights from Drosophila–Wolbachia interaction// Biogerontology (2016). doi:10.1007/s10522-016-9653-9.

5) Kozeretska I.A., Serga S.V., Kunda-Pron I., Protsenko O.V., Demydov S.V. A high frequency of heritable changes in natural populations of Drosophila melanogaster in Ukraine // Cytology and Genetics. – 2016. – 50 (2). – P. 32-35.

6) Yasinskiy Y., Omelyanchuk L.V., Zhuk O.W., Kozeretska I. Mutagenesis testing using the LacZ reporter activity of the reparation gene mus209 in Drosophila melanogaster // Cytology and Genetics. – 2016. – 50 (3). – P. 158-161.

7) Lavrinienko A., Kesa ̈niemi J., Watts P.C., Serga S. Pascual M., Mestres F., Kozeretska I. First record of the invasive pest Drosophila suzukii in Ukraine indicates multiple sources of invasion// J Pest Sci. – 2017. - doi:10.1007/s10340-016-0810-3