Завідувач кафедри загальної та медичної генетики
Доктор біологічних наук, професор, заслужений працівник освіти України

Демидов Сергій Вікторович

Контактний телефон 522-39-95*27-54

Наукові інтереси: імуногенетика, апоптоз

Викладає:
Обов'язкову навчальну дисципліну: «Генетика»

Дисципліни вільного вибору студента«Імуногенетика»«Генетика постнатального онтогенезу» , «Епігенетичні основи онтогенетики»

Освіта:

Закінчив з відзнакою біологічний факультет Київського державного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю "генетика".

Місце роботи:
Працює в Київському національному університеті з 1976 року, пройшов шлях від аспіранта до завідувача кафедри. Наукові ступені: кандидат біологічних наук (1979); доктор біологічних наук (1990). Вчені звання: доцент із спеціальності "генетика" (1983); професор із спеціальності "генетика" (1994). Член спеціалізованої вченої ради по захисту докторських та кандидатських дисертацій, член редакційної колегії ряду журналів. Під його керівництвом підготовлено та захищено 12 кандидатських дисертацій.
Наукова діяльність Демидова С.В. спрямована на фундаментальне та практичне вивчення актуальних питань молекулярно-генетичних та клітинних механізмів регуляції метаболізму імунокомпетентних клітин при різних типах імунодефіцитних станів та трансформації клітин при різних типах патології. Демидов С.В. є автором ряду винаходів по використанню цитомединів в комплексній терапії на фоні різних імунодефіцитних станів.

Викладацька робота:
Викладає:
Обов'язкову навчальну дисципліну: «Генетика» (освітній рівень "Бакалавр", спеціальність "Біологія" за програмою підготовки "Біологія")
Дисципліни вільного вибору студента: «Імуногенетика», (освітній рівень "Бакалавр", спеціальність "Біологія" за програмою підготовки "Біологія", спеціалізація генетика) «Генетика постнатального онтогенезу» (освітній рівень "Магістр", спеціальність "Біологія" за програмою підготовки "Біологія", спеціалізація генетика). , «Епігенетичні основи онтогенетики» (освітній рівень "Магістр", спеціальність "Біологія" за програмою підготовки "Біологія", спеціалізація генетика).

Автор понад 200 наукових праць, серед яких: 2 монографії, 8 підручників, рекомендованих МОН України, 7 учбових посібників, 15 навчально-методичних праць і 1 патент.

Публікації:
Підручник "Генетика" (у співавторстві з Топчій Н.М., Бердишевим Г.Д., Черненко К.Д.) удостоєний Другої премії Академії наук Вищої освіти України (2008).
Основні публікації:
1. Серга С.В., Демидов С.В., Козерецкая И.А. Инфицирование Wolbachia не влияет на частоту кроссинговера у Drosophila melanogaster // Цитология и генетика. – 2010. – т.44, №4. – С. 55-60
2. Козерецька І.А., Проценко О.В., Жук О.В., Серга С.В. Методичні вказівки до практичних занять з курсу «Генетика дрозофіли». Для студентів третього курсу біологічного факультету. Київ, Фітоцент, 2011. 28 с.
3. Демидов С.В., Мінченко Ж.Н., Гавриленко Т.І., Імуногенетика як науково-практична і навчальна дисципліна. К. «Вища школа», 2012. – С. 92-102
4. Демидов С.В., Мінченко Ж.М., Гавриленко Т.І., Топчій Н.М., Новікова С.М. Антропогенетика з основами медичної генетики. Київ, Фітоцент, 2012. 505 с.
5. I.A. Kozeretska, S.V. Demydov, L.I. Ostapchenko. Mobile genetic elements and cancer. From mutations to gene therapy // REVIEW. Experimental Oncology. - 2011, V. 33, № 4, - P. 198–205
6. Kostianets O, Shyian M, Sergiy D, Antoniuk S, Gout I, Filonenko V, Kiyamova R. Serological analysis of SEREX-defined medullary breast carcinoma-associated antigens. Cancer Investigation, August 2012, Vol. 30, No. 7 : P. 519-527