Grafik zymovoy sesii 2017-2018

КАФЕДРИ ЗАГАЛЬНОЇ ТА МОЛЕКУЛЯРНОЇ ГЕНЕТИКИ

НА 2015-2016 н.р.

Генетика поведінки та інтелекту

Дисципліну читає – доц. Безруков В.Ф.
Дана дисципліна викладається в обсязі – 150 год. У курсі передбачено 3 змістовні модулі та 3 модульні контрольні роботи. Завершується дисципліна заліком.
Курс складається з розділів, присвячених аналізу проявів мінливості та особливостей спадкування ознак пов’язаних з поведінкою та інтелектом. Розглянуто поведінку та прояви інтелекту в нормі, при відхиленнях від норми та різноманітних порушеннях емоційної сфери та інтелекту.
Мета дисципліни - ознайомити студентів з сучасним станом досліджень у галузі генетики поведінки та інтелекту та методичними підходами до вивчення генетичних основ поведінки та інтелекту.

Оцініть дисципліну  1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Генетичні основи еволюції вищих організмів

Дисципліну читає – проф., д.б.н.,Межжерін С.В.
Курс складається з розділів, присвячених загальним уявленням про генетичні механізми еволюції. Надається загальне уявлення про генетичні механізми еволюції як безперервний спрямований процес історичного розвитку живого, про закономірні зміни характеру генетичних процесів і механізмів, що пов’язані з еволюційно-генетичною спеціалізацією та розглядається роль генетичних факторів еволюції і особливостей генетичного апарату у порівняльному плані.
Мета дисципліни - ознайомлення студентів із сучасними проблемами та досягненнями еволюційної генетики та різноманітними питаннями, що пов’язані з цією проблематикою.

Оцініть дисципліну  1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]

Клітинна та генетична інженерія

Дисципліну читає – чл. – кор. НАН України Ємець А. І.
Курс складається з розділів, присвячених вивченню сучасних методів клітинної та генетичної інженерії з метою створення рослинних систем з новими корисними ознаками. У ході вивчення дисципліни наводиться чи демонструється практичне застосування і значення окремих методів в біотехнології.
Мета дисципліни - ознайомити студентів з базовими поняттями та сучасними методами клітинної та генетичної інженерії: клонуванням генів, з типами векторних конструкцій, з отриманням та аналізом генетично модифікованих організмів (конструювання генетичних векторів для трансформації, пряме та опосередковане введення чужорідної ДНК в клітини, селекція трансформованих ліній та методи аналізу трансгенів, застосування генетично модифікованих організмів); методами культивування рослинних об'єктів in vitro (культури недиференційованих клітин та органів); соматичною гібридизацією рослин; перевагами та недоліками застосування продуктів генетичної та клітинної інженерії.

Оцініть дисципліну  1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.75 [2 Голоса (ів)]

Медична генетика

Дисципліну читає: д.б.н., ст.н.с. Телегєєв Г.Д.

Дана дисципліна викладається в обсязі – 150 год. У курсі передбачено 3 змістовні модулі та 3 модульні контрольні роботи. Завершується дисципліна іспитом.
Курс охоплює вивчення особливостей спадкування та мінливості патологічних ознак людини. Розглядаються класифікація спадкових хвороб, молекулярні механізми патологічних станів при прояві хромосомних та генних спадкових хвороб. Особлива увага приділяється спадкуванню багатофакторних хвороб людини, спадковій схильності до «спорадичних» хвороб (онкологічних, психічних, хвороб серцево-судинної системи та ін.). Обговорюються принципи та підходи в профілактиці та лікуванні спадкових хвороб, соціальні та етичні аспекти медичної генетики.
Мета дисципліни – ознайомити студентів із сучасними досягненнями та актуальними проблемами клінічної генетики.

Філогенетика

Дисципліну читає – ас. Серга С.В.
Курс складається з розділів, присвячених філогенетичному аналізу як сучасному підходу до вирішення генетичних проблем. Розглянуто концепцію молекулярної еволюції, основні етапи філогенетичного аналізу, методи філогенетичних побудов та аналізу філогенії, гіпотезу молекулярного годинника та її застосування, окремі аспекти молекулярної систематики організмів. Особлива увага приділяється оволодінню методиками філогенетичних реконструкцій з використанням різних комп’ютерних програм.
Мета дисципліни - ознайомити студентів із сучасними підходами до філогенетичного аналізу та уявленнями про молекулярну еволюцію.

Фармакогенетика

Дисципліну читає – доц.Рушковський С.Р.,
Дисципліна вивчає генетично детерміновану мінливість, яка проявляється виключно як ефект впливу лікарських препаратів. Розглядаються загальні відомості про фармакокінетику та фармакодинаміку ліків, причини індивідуальної чутливості до препаратів, генетичні варіанти систем транспорту та метаболізму лікарських препаратів та їх фармакогенетична роль, фармакологічні аспекти генетичних варіантів молекул мішеней лікарських препаратів. Обговорюються проблеми призначення індивідуальних схем лікарської терапії в залежності від генотипу хворого.
Мета дисципліни - ознайомити студентів із сучасним станом досліджень у галузі фармакогенетики та фармакогеноміки.

Оцініть дисципліну
  1 1 1 1 1 1 1 1 1 1