Навчально-науковий центр "Інститут біології та медицини"Кафедра загальної та медичної генетики

Grafik zymovoy sesii 2017-2018

Про кафедру генетики

Кафедра загальної та молекулярної генетики забезпечує підготовку фахівців за спеціальністю "генетика" – готує бакалаврів, спеціалістів і магістрів на денному та заочному відділеннях

З 1998р. кафедру очолює доктор біологічних наук, професор Демидов Сергій Вікторович. Професорсько-викладацький склад налічує 9 штатних викладачів. Серед них: 2 професори, 4 доценти і 3 асистенти.

Кадровий склад кафедри:

професор Демидов Сергій Вікторович – завідувач кафедри

професор Сиволоб Андрій Володимирович

доцент Афанасьєва Катерина Сергіївна

доцент Безруков Володимир Федорович

доцент Козерецька Ірина Анатоліївна

доцент Рушковський Станіслав Річардович

ассистент Проценко Олександра Володимирівна

ассистент Серга Світлана Валеріївна

Шкляр Світлана Євгеніївнасекретар кафедри

Штат навчальної лабораторії:

Ожерєдова Ірина Петрівна – завідувач навчальною лабораторією

Мариненко Тетяна Валентинівна – провідний спеціаліст

Політенкова Світлана Володимирівна – спеціаліст ІІ категорії

Василенко Ольга Петрівна – спеціаліст

Шепета Юрій Борисович - старший лаборант

Жукінська Олена Анатоліївна - лаборант

На базі кафедри загальної та молекулярної генетики працює науково-дослідна лабораторія «Молекулярної біології та генетики». Дослідницька робота пов’язана з вивченням молекулярної організації хроматину, топологічної організації ДНК в ядрах клітин, популяційної та екологічної генетики, генетичної нестабільності та її механізмів. Співробітники кафедри активно співпрацюють з інститутами НАНУ, УААН і МОЗ, університетами України, а також закордонними науковими та освітніми установами.

Випускники кафедри або продовжують навчання в аспірантурі, або працюють у багатьох установах як в Україні, так і за кордоном. Серед наших випускників – кандидати і доктори наук, професори, члени-кореспонденти НАНУ.

Державні та міжнародні нагороди

професор Демидов С.В. - 30 жовтня 2009 був удостоєний почесного звання «Заслужений працівник освіти України»

доц. Безруков В.Ф. – Нагороджений бронзовою медаллю ВДНГ СРСР "За досягнуті успіхи у розвитку народного господарства  України» (1996), знаком «Відмінник освіти України» (1996), Почесними грамотами Міністерства освіти та науки України (1998, 1999, 2004, 2005)

Навчальна діяльність:

На кафедрі читається кілька нормативних курсів та спецкурси, що відповідають різноманітним сучасним напрямам генетики. Крім викладачів кафедри, до викладання залучаються провідні спеціалісти академічних науково-дослідних установ.

Підготовка студентів на кафедрі здійснюється за наступними спеціальностями:

бакалаври – 6.040102 «Біологія»

спеціалісти - 7.04010209 «Генетика»

магістри – 8.04010209 «Генетика»

При кафедрі працює спеціалізація Біологія клітини та біоінженерія

В аспірантурі на даний  час навчаються 5 аспірантів. За кафедрою закріплені 2 пошукачі.

Досягнення студентів

За участю студентів кафедри загальної та молекулярної генетики за останні три роки було опубліковано більше 20 наукових робіт.
У 2014 студенти Лавриненко А.В. та Городецька Є.В отримали перший диплом за кращу доповідь та кращий постер у секції молекулярна біологія The 9th International Conference of Young Naturalists From Biotechnology to Environmental Protection ( 06-08 November, 2014, Zielona Gora, Poland) відповідно.
Студент Лавриненко А.В. у 2015 посів ТРЕТЄ місце в загальному рейтингу Конкурсу – 2014/2015 Стипендіальної програми «Завтра.UA» Фонду Віктора Пінчука з роботою "Природні популяції дрозофіли, питання мутагенезу".

Файли для завантаження
Access this URL (Завантажити Програму розвитку кафедри генетики. Формат .pdf)Завантажити Програму розвитку кафедри генетики. Формат .pdf242 kB234 завантажено

diplom zavtraUA genetika  diplom ramka  zavtraUA tony bleur