Grafik zymovoy sesii 2017-2018

Заступник директора з науково-педагогічної роботи,
кандидат біологічних наук, доцент

150X200 Kompanets 2

Контактний телефон: 521-35-02
e-mail: tarkompanets@gmail.com
Наукові інтереси: вірусні інфекції декоративних рослин; стійкість рослин до вірусних інфекцій; діагностика вірусних інфекцій; біотехнологія та генна інженерія.
Викладає:
Дисципліни вільного вибору студента: «Біофізика вірусів», «Віруси як векторні системи», «Механізми стійкості рослин до вірусних інфекцій».

Закінчив біологічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка і вступив до аспірантури на кафедрі вірусології. Захистив кандидатську дисертацію на тему: «Вірусні хвороби гербери (Gerbera jamesoniiBs ex Hook) та біотехнологічні прийоми отримання її безвірусного посадкового матеріалу». Після закінчення аспірантури працював асистентом, а згодом доцентом кафедри вірусології.

Виявив на гербері неописаний раніше вірус. Розробив технологію отримання безвірусного посадкового матеріалу. Займається дослідженням вірусів декоративних культур.

Член товариства мікробіологів України.
Заступником голови Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології та екології та Всеукраїнського турніру юних біологів.

Нагороди: лауреат премії Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок.

Публікації : автор понад 30 наукових та 15 навчально-методичних робіт.

Основні публікації:
1. Практикум із загальної вірусології, К., 2000 р.
2. Компанець Т.А., Сенчугова Н.А., Снігур Г.А. Про новий вірус Gerbera Jamesonii Bolus ex Hook // Вісник КНУ Сер. Біол. - 2001. - №. 35. - С. 28 - 30.
3. Компанец Т., Сенчугова Н., Снигур Г. Получение безвирусного посадочного материала герберы (Gerbera jamesonii Bolus ex Hook) // Науч. тр. Литовского института садоводства и овощеводства и Литовского сельскохозяйственного университета. - 2001. - Т. 20(4)-2. - С. 73 - 79.
4. Віруси як векторні системи. К., - 2007 р.
5. Біотехнологічні методи у вірусології. К., - 2011 р.