Grafik zymovoy sesii 2017-2018
Grafik zymovoy sesii zaochn 2017-2018
rozklad zanyat 2017 2018
Timetables for Medicine 2017 2018
Topics for final exam tests
Rules Regulations for Medical Students
kalendar tyjniv
 pytannya vidpovidi 1
grafik navch proc ZFN
grafik navch proc DFN 2017 2018
oformlrnnya kursovyh robit

Опечатка на сайті

Якщо ви помітили помилку на сторінці, виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Shevch vesna 2018 data

До ВЕСНИ залишилось...
9
9
6
6
дн.
2
2
0
0
год.
5
5
9
9
хв.
0
0
3
3
сек.

Ми у соцмережах

    facebook-logo    Telegram Messenger 67x67

    YouTube logo    Telegram Messenger 67x67

 

Наукові напрямки

Тематика наукових досліджень кафедри: розробка технологій оздоровлення рослин, дослідження особливостей виживання популяцій фагів фітопатогенних бактерій в природі, розробка сучасних методів діагностики фітовірусних інфекцій, вивчення зв’язку розвитку вірусної інфекції з забрудненням оточуючого середовища, моніторинг вірусних інфекцій на території України. Результати наукових досліджень відображені в чисельних наукових публікаціях та широко представлені на вітчизняних і міжнародних конференціях та симпозіумах.

З 2007 р. керівником науково-дослідної лабораторії «Екології вірусів та діагностики вірусних захворювань» є зав. лабораторії к.б.н., с.н.с. О.В. Шевченко. До складу лабораторії входять 10 співробітників, з них 1 доктор та 6 кандидатів наук.

Науковий потенціал лабораторії складають співробітники: зав. НДЛ, к.б.н., с.н.с. Шевченко О.В., пров.н.с., д.б.н., проф. Міщенко Л.Т., н.с., к.б.н. Бисов А.С., н.с., к.б.н. Іутинська О.А., н.с., к.б.н. Дуніч А.А., н.с., к.б.н. Господарик А.В., н.с., к.б.н. Снігур Г.О., пров. інж. Петренко С.М., пров. інж. Кот Т.Г., лаб. Горбаченко Л.Ф. НДЛ є базою для виконання курсових та дипломних робіт студентами кафедри, та дисертаційних робіт аспірантами.

Тематика наукових досліджень лабораторії: розробка та адаптація сучасних методів діагностики фітовірусних інфекцій, вивчення зв’язку розвитку вірусних інфекцій з забрудненням оточуючого середовища, екологія та епідеміологія вірусних інфекцій рослин, моніторинг вірусних інфекцій різних груп рослин на території України, дослідження впливу вірусних хвороб на якість рослинної сировини, розробка технологій оздоровлення рослин, вивчення адаптивного потенціалу рослин за дії різних стресових факторів.

У науковій діяльності НДЛ приймають активну участь викладачі, аспіранти та студенти кафедри вірусології.

Результати наукових досліджень відображені в чисельних наукових публікаціях та широко представлені на вітчизняних і міжнародних конференціях та симпозіумах.
У структурі НДЛ «Екології вірусів та діагностики вірусних захворювань» можна виділити наукові групи, які займаються певною проблематикою:

Группа: Екологія, епідеміологія, еволюція та діагностика вірусних захворювань рослин (під керівництвом зав.лаб., к.б.н., с.н.с. О.В.Шевченка)
Співробітники:
зав. НДЛ, к.б.н., с.н.с. О.В. Шевченко
н.с., к.б.н. А.С. Бисов
н.с., к.б.н. Г.О. Снігур
н.с., к.б.н. А.В. Господарик
н.с., к.б.н. О.А. Іутинська
пров.інж. С.М. Петренко
пров.інж. Т.Г. Кот
лаб. Л.Ф. Горбаченко

Робота групи спрямована на вивчення питань епідеміології вірусних інфекцій рослин – способів передачі вірусів у природі, їх економічної важливості та можливості впливу на них з метою контролю та профілактики фітовірусних хвороб. З цією метою розробляються наступні питання:
- діагностика вірусних інфекцій рослин;
- моніторинг штучних екосистем, переважно сільськогосподарського призначення, на предмет діагностики та картування вірусних патогенів;
- прогнозування поширення вірусів рослин та створення рекомендацій з раціонального землекористування;
- вивчення еволюційних особливостей вірусів рослин.
Об’єктами епідеміологічних та еволюційних досліджень виступають вірусні патогени злакових, олійних, овочевих, баштанних, фруктових, декоративних культур, дикорослих рослин та ін.

Окрім питань епідеміологічного характеру, особливе значення надається вивченню впливу стресових факторів довкілля, перш за все хронічної дії радіоактивного опромінення та важких металів, на розвиток вірусних інфекцій рослин на рівні тканини та рослини, та їх поширення в межах екосистем. Отримано ряд принципово нових фундаментальних даних щодо особливостей розвитку візуальних симптомів та цитопатології вірусних інфекцій, системного транспорту вірусів рослин в умовах антропогенно змінених екосистем та ін.

Група: Космічна фітовірусологія та діагностика вірусних захворювань злакових, пасльонових і лікарських культур (під керівництвом пров.н.с., д.б.н. Л.Т. Міщенко
Співробітники:
пров.н.с., д.б.н., проф. Л.Т. Міщенко
н.с., к.б.н. А.А. Дуніч

Робота групи спрямована на дослідження взаємовідносин фітовірусів з рослинами-хазяями у природному і трансформованому середовищах, зокрема за умов модельованої мікрогравітації, та розробці діагностики вірусних захворювань рослин з метою профілактики хвороб вірусної етіології та створення бази даних з переліком найбільш шкодочинних патогенів.

Об’єктами досліджень є віруси, що уражують господарсько важливі культури та культури, що залучені у фармакологічну промисловість: злакові, зокрема, озиму пшеницю (вірус смугастої мозаїки пшениці), лікарські (женьшень справжній, ехінацея пурпурова, валеріана лікарська, м'ята перцева, подорожник великий, лофант анісовий та ін.) і пасльонові (картоплю і томати).

Основні напрямки досліджень:
- діагностика вірусних інфекцій рослин;
- вивчення фізіології вірусінфікованих рослин (вміст вуглеводів, фотосинтетичних пігментів, біологічно активних речовин);
- дослідження адаптаційного потенціалу рослин до дії біотичних та абіотичних чинників;
- з’ясування механізмів гравічутливості та адаптації рослин до несприятливих екологічних чинників;
- вивчення взаємодії у системі „вірус – рослина-хазяїн” за умов модельованої мікрогравітації;
- розробка власних діагностикумів для ідентифікації вірусів та практичних рекомендацій по захисту культур від фітопатогенів.

Міжнародне співробітництво
Кафедра вірусології відома своєю дружньою співпрацею з найбільш вагомими науковими закладами Європи та світу у галузі вірусології.

Кафедрою та НДЛ встановлені тісні наукові контакти з Оксфордським Університетом, Університетом Опен (м.Оксфорд, Великобританія), Единбурзьким Університетом (м.Единбург, Великобританія), Університетом Сага (Сага, Японія), Університетом Тайваня, Інститутом Тропічної Біології (м.Далат, В’єтнам), Інститутом дослідження сільськогосподарських культур (м.Данді, Великобританія), Інститутом дослідження стійкості рослин (м.Вагенінген, Нідерланди), Інститутом захисту рослин (Прага, Чеська Республіка), Інститутом ботаніки (Вільнюс, Литва), Інститутом захисту рослин (Костінброд, Болгарія), Інститутом захисту рослин та Університетом Корвінус (м.Будапешт, Угорщина), Університетом Лідсу (Лідс, Великобританія), INRA (Франція).
Серед головних напрямків співробітництва можна виділити:
1) робота над спільними науковими проектами з провідними світовими фахівцями;
2) спільні публікації;
3) запрошення іноземних фахівців для читання лекцій, семінарів, участі у міжнародних конференціях;
4) спільна організація міжнародних концеренцій з іноземними колегами;
5) навчання кращих студентів старших курсів в іноземних освітніх установах;
6) стажування аспірантів та співробітників у профільних наукових установах Європи.

В Україні нами підтримуються плідні професійні зв’язки з Інститутом мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАНУІнститутом молекулярної біології і генетики НАНУ, Інститутом ботаніки ім. М.Г. Холодного НАНУІнститутом фізіології рослин і генетики НААНУІнститутом клітинної біології та генетичної інженерії НАНУНаціональним ботанiчним садомІнститутом рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААНУНаціональним Українським Антарктичним Науковим Центром МОН України, ДСНВП «Екоцентр» Міністерства надзвичайних ситуацій України.

Кафедра вірусології є організатором профільної міжнародної конференції «Біоресурси та віруси», яка проводиться кожні три роки з 1995 р. і є майданчиком для зустрічі та спілкування вірусологів різних країн. Остання конференція відбулася у вересні 2016 р., серед її учасників були науковці 7 країн.

За останні 5 років співробітниками НДЛ:
• опубліковано: 17 монографій, 20 підручників та посібників, 7 патентів, більше 240 статей у фахових наукових періодичних виданнях;
• виконано 20 наукових проектів, більшість з яких є міжнародними;
• отримано більше 20 грантів, 4 премії та стипендії, 6 відзнак;
• проведено 3 міжнародні конференції;
• прийнято участь у 105 конференціях, з яких абсолютна більшість – міжнародного рівня;
• запрошено для читання лекцій або семінарів: 7 визнаних іноземних науковців;
• підготовлено 10 дисертаційних робіт.: Как быстро продать квартиру. Хочу продать комнатную квартиру сейчас. Продать свою квартиру без посредников. Учить objective c с нуля. Качественные уроки по objective c с нуля. Блог о objective c. Гусеничные вездеходы самоделки. Лучшие вездеходы самоделки своими руками. Самоделки вездеходы своими руками видео. В каком банке взять кредит. Советуйте где можно взять выгодный кредит быстро. Какой кредит лучше взять.
Какой автомобиль купить сегодня. Посоветуйте какой автомобиль выбрать бюджетный. Хочу выбрать новый автомобиль. Как установить линукс. Где линукс официальный сайт найти. Уроки по линукс с нуля. Быстрый ремонт натяжных потолков. Качественный ремонт потолка своими руками. Ремонт потолков на кухне. Скачать шаблоны для Joomla. Где скачать Joomla шаблоны бесплатно. Скачать свежие шаблоны для Joomla.