Кандидат біологічних наук

Umyna 150x200

Контактний телефон: +38 044 521 32 31
mail to: JuliaYumyna@ukr.net
Наукові інтереси: біопошкодження захисних матеріалів; формування та фізіологічні особливості біоплівки бактерій, фізіолого-біохімічні властивості фітопатогенних бактерій.
Викладає:
Дисципліни вільного вибору студента: «Моделювання бактеріальних біоплівок», «Моделювання клітинного метаболізму in vitro».

Закінчила біологічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Працювала спеціалістом 2 категорії навчальної лабораторії кафедри мікробіології та загальної імунології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, зараз – асистентом кафедри мікробіології та імунології ННЦ "Інститут біології та медицини" Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Кандидатська дисертація: «Біоплівка гетерегенних бактерій як чинник біопошкодження захисного покриття Полікен 980-25» виконана в Інституті мікробіології і вірусології імені Д.К. Заболотного НАН України під керівництвом доктора біологічних наук Козлової І.П.

Викладацька робота.
Викладає:
Обов’язкові навчальні дисципліни: «Санітарна мікробіологія», «Фітопатогенні бактерії» (освітній рівень "Бакалавр", спеціальність "Біологія" за програмою підготовки "Біологія", спеціалізація мікробіологія)

Дисципліни вільного вибору студента: «Моделювання бактеріальних біоплівок», «Моделювання клітинного метаболізму in vitro» (освітній рівень "Магістр", спеціальність "Біологія" за програмою підготовки "Біологія", спеціалізація мікробіологія).

Член журі IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології.

Публікації: автор близько 30 наукових праць.

Основні публікації:
1. Юмина Ю.М. Коптєва Ж.П., Козлова І.П. Особливості архітектоніки бактерій - деструкторів на поверхні захисного покриття // Вісник КНУ ім. Тараса Шевченка – 2008.-52-53- С. 83-84
2. Юмина Ю.М. Коптєва Ж.П., Козлова І.П.Динаміка мікробних популяцій на захисному покритті // Мікробіол. журнал. -2009.-Т.71., № 3, - С. 37-41
3. Занина В.В, Коптэва Ж.П., Юмына Ю.М., Остапчук А.Н. Моносахаридный состав экзополимерного комплекса бактерий-деструкторов защитных покритий// Микробиол. журнал. -2009.-Т.71, № 4,- С. 21-27.
4. Юмина Ю.М., Коптєва Ж.П., Ласковенко Н.Н., Бубнова А.С., Остапюк С.М.//Полімер. журнал.-2009. – Т. 31, №4, -С 349-352
5. П.П. Зеленая, Ю.М. Юмина, И.В. Домбровская, И.М. Малиновская, В.В. Шепелевич, Л.М. Гриценко, Н.В. Яворская, В.К.Позур, Л.М. Скивка. Влияние эфирных масел Aniba Rosaeodora, Laurus nobilis, syzygium aromaticum, mentha piperita u Lavandula andustifolia на рост микромицетов.// Мікробіологія і біотехнологія. №1(25), 2014, с. 27-34
6. О.С.Радченко, Л.Г. Степура, Ю.М. Юмина, М.А. Борецкая, П.П. Зеленая. Изменение некоторых биологических свойств Stenotrophomonas maltopphilia под. действием додецилсульфата натрия // Мікробіологія і біотехнологія. №1(25), 2014, с. 53-62.
7. Halloma Axmed Imad Abbas, Zelena P., Yumyna J., Shepelevych V., Senchylo N., Gladka G. Influence of UF-C irradiation on suprival rate of Pseudomonas and Pantoea bacterial genera. Microbiology and Immunology - the Development Outlook in the 21st century. Abstracts book of the II International Scientific Conference, April 14-15, 2016, Kyiv. - Kyiv, 2016. – p.17
8. Л.Д. Варбанець, О.В. Мацелюх, О.В. Гудзенко, Н.А. Нідялкова, П.П. Зелена, Ю.В. Юмина, Л.Г. Степура, В.В. Шепелевич, С.І. Войчук. Скринінг продуцентів α-L-рамнозидаз і пептидаз серед представників актинобактерій та бацил. Мікробіологічний журнал -Т. 78, №3 - 2016. - С. 26-35.