Grafik zymovoy sesii 2017-2018

Sergiychuk 150x200jpg

Контактний телефон: +38 044 521-32-31
e-mail: stm1972@bigmir.net
Наукові інтереси: можливості профілактики та корекції порушень нормобіоценозу шлунково-кишкового тракту при різних патологічних станах.
Викладає:
Дисципліни вільного вибору студента: «Мікроекологія людини», «Пробіотичні препарати».

Закінчила біологічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка та навчалася в аспірантурі кафедри мікробіології та загальної імунології біологічного факультету. Працювала молодшим науковим співробітником, потім - науковим співробітником та старшим науковим співробітником, пізніше – на посаді завідуюча НДЛ мікробіологічних та імунологічних проблем біотехнології біологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Зараз працює доцентом кафедри мікробіології та  імунології.

Кандидатська дисертація: „Вплив макроорганізму та хіміотерапевтичних препаратів на біологічні властивості біоспорину та субаліну”.

Викладацька робота.
Викладає:

Обов'язкові навчальні дисципліни: "Цитологія бактерій», «Грунтова мікробіологія», «Систематика бактерій» (освітній рівень "Бакалавр"), спеціальність "Біологія" (за програмою підготовки "Мікробіологія").

Дисципліни вільного вибору студента: «Мікроекологія людини», «Пробіотичні препарати» освітній рівень "Магістр", спеціальність "Біологія" за програмою підготовки «Біологія», спеціалізація мікробіологія), «Грунтознавство та грунтова мікробіологія» (освітній рівень "Бакалавр", спеціальність «Сільське господарство і лісівництво» за програмою підготовки «Лісове і садово-паркове господарство»).

Публікації: автор близько 50 наукових та навчально-методичних праць.

Основні праці:

1. Сергійчук М.Г. , Позур В.К.,  Фурзікова Т.М. (Сергійчук Т.М.) та ін. Мікробіологія (підручник). ВПЦ „Київський університет”, 2008.
  2. Фурзікова Т.М. (Сергійчук Т.М.), Сергійчук М.Г., Швець Ю.В. Мікробіологія. Практикум. К. «Фітосоціоцентр», 2006.
  3. Позур В. В. , Рудик М. П. , Сергійчук Т.М., Святецька В. М., Акуленко І. В., Янковський Д. С., Димент Г. С., Берегова Т. В., Остапченко Л. І. Вплив мультипробіотика "Симбітер ацидофільний” на мікрофлору кишечника та функціональну активність перитонеальних макрофагів щурів із глутаматним ожирінням /  // Біологічні студії. - 2016. - Т. 10, № 1. - С. 61-74.
  4. Путніков A. В.,  Голота Ю. В.,  Сергійчук Т. М. Кількісні та функціональні показники кишкової нормобіоти щурів / Мікробіологія і біотехнологія. - 2015. - № 2. - С. 89-101.
  5. Дзюбенко Н., Сташевська Н., Толстанова Г., Сергійчук Т., Акуленко І., Степанова Н., Колонізація оксалат деградуючими бактеріями товстої кишки хворих на рецидивуючий пієлонефрит та її зв'язок з прийомом антибактеріальних лікарських засобів (пілотне дослідження) / Український журнал нефрології та діалізу №3 (51), 2016, 28-32.
  6. Голота Ю.В. ,  Голубенко О.О., Остапчук А.М. , Сергійчук Т.М. , Закордонець Л.В. Толстанова Г.М. Фекальні коротколанцюгові жирні кислоти в різні строки після введення цефтриаксону щурам /Ukr.Biochem.J. 2017; Том 89, № 1, січень-лютий, c. 50-58.