Grafik zymovoy sesii 2017-2018

Степура Лариса Григорівна

Контактний телефон: +38-044-521-32-31
e-mail:  larisastepura@ukr.net
Наукові інтереси:  вплив ксенобіотиків на мікроорганізми, формування бактеріальної біоплівки за дії поверхнево-активних речовин.
Викладає:
Обов'язкові навчальні дисципліни: "Загальна мікробіологія"«Біогеохімічна діяльність мікроорганізмів».
Дисципліни вільного вибору студента: «Технологічні основи мікробіологічних виробництв», «Закономірності росту мікробних популяцій», «Водна мікробіологія», «Біомоніторинг води і грунту»

Закінчила біологічний факультет Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка. Працювала в Інституті біоколоїдної хімії НАН України, потім – асистентом кафедри мікробіології та загальної імунології, зараз – доцентом кафедри мікробіології та імунології ННЦ "Інститут біології та медицини" Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1996 захистила кандидатську дисертацію “Биофлотационное обогащение руд, в состав которых входит золото». У 2016 році проходила стажування в  Інституті мікробіології та вірусології імені  Д.К.Заболотного НАН України у відділі грунтової мікробіології. Має звання доцента.

Викладацька робота.

Викладає:
Обов'язкові навчальні дисципліни: "Загальна мікробіологія" (освітній рівень "Бакалавр", спеціальність "Біологія" за програмою підготовки "Біологія")
«Біогеохімічна діяльність мікроорганізмів» (освітній рівень "Магістр", спеціальність "Біологія" за програмою підготовки "Біологія", спеціалізація мікробіологія).

Дисципліни вільного вибору студента: «Технологічні основи мікробіологічних виробництв»«Закономірності росту мікробних популяцій» (освітній рівень "Бакалавр", спеціальність "Біологія" за програмою підготовки "Біологія", спеціалізація мікробіологія);, «Водна мікробіологія», «Біомоніторинг води і грунту» (освітній рівень "Магістр", спеціальність "Біологія" за програмою підготовки "Біологія", спеціалізація мікробіологія).

Публікації: автор близько 50 наукових та навчально-методичних праць.

Основні праці:

1. Радченко О.С.,Степура Л.Г., Фуртат І.М.,Михальський Л.О. Бактерицидні властивості катіонних та інших поверхнево-активних речовин.// Агроекологічний журнал. 2002, №4.- С.60-63.
  2. Михальський Л.О.Радченко О.С., Степура Л.Г.,Домбровська І.В.,Фуртат І.М., Практикум із загальної мікробіології. К., 2002, 2011;
  3. Козлова І.П.Радченко О.С.Степура Л.Г.,Кондратюк Т.О.Піляшено-Новохатній А.І. Геохімічна діяльність мікроорганізмів та її прикладні аспекти. Навч. посіб. К., 2008
  4. Сергійчук М.Г.,Позур В.К., Фурзикова Т.М., Радченко О.С., Степура Л.Г.,Домбровська І.В.,Швець Ю.В  Мікробіологія. Підручник. К., 2008 .
  5. Радченко О.С., Степура Л.Г Закономірності росту мікробних популяцій. Методичні рекомендації до спец практикуму «Закономірності росту мікробних популяцій».-2010
  6. Радченко О..Степура Л., Юмина Ю., Борецка М., Зелена П. Зміна деяких біологічних властивостей Stenotrophomonas maltophilia під впливом додецилсульфату натрію// Мікробіологія і біотехнологія = Mіcrobіology & Bіotechnology . – 2014 . – N 1 . – С. 53-62.
  7. Степура Л., Радченко О., Зелена П. Вплив додецилсульфату натрію на фізіолого-біохімічні та цито-морфологічні властивості дріжджів родів Candida і Saccharomyces// Вісник Київського національного університету. Біологія. Випуск .68 Видавничо-поліграфічний центр “Київський університет”-2014.-С.84-87
  8. Радченко О.С.Степура Л.Г,Гамалія М.Ф. Фотодинамічна інактивація грам позитивних та грам негативних бактерій in vitro з використанням фотосенсибылызатора метиленового синього //Фотобіологія та експерпиментальна фотомедицина -2015.-№1,2.-С.29-33.
  9. Л.Д. Варбанець, О.В. Мацелюх, О.В. Гудзенко, Н.А. Нідялкова, П.П. Зелена, Ю.В. Юмина, Л.Г. Степура, В.В. Шепелевич, С.І. Войчук. Скринінг продуцентів α-L-рамнозидаз і пептидаз серед представників актинобактерій та бацил. Мікробіологічний журнал -Т. 78, №3 - 2016. - С. 26-35.