Кандидат біологічних наук, асистент

Контактний телефон:
044-521-32-31
e-mail: r.marie.bio@gmail.com
Наукові інтереси: Проводить наукову діяльність за напрямком «Протипухлинні та імуномодулюючі властивості біополімерів бактеріального, рослинного та грибного походження».
Викладає:
Обов’язкові навчальні дисципліни: «Анатомія та морфологія лімфоїдної системи», «Фізико-хімічні методи в мікробіології та імунології», «Імуномодулятори», «Радіаційна імунологія»
Дисципліни вільного вибору студента: «Екологічна імунологія», «Імунологія адаптації».

Закінчила кафедру мікробіології та загальної імунології біологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка (спеціальність мікробіологія та вірусологія (кваліфікація - імунолог).

Працює асистентом кафедри мікробіології та імунології ННЦ "Інститут біології та медицини" Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Має звання асистента.

Кандидатська дисертація: «Імуномодулюючі ефекти лектину Bacillus subtilis B-7025 при пухлинному рості» під керівництвом проф. Потебні Г.П.

Викладацька робота.

Викладає:

Обов’язкові навчальні дисципліни: «Анатомія та морфологія лімфоїдної системи», «Фізико-хімічні методи в мікробіології та імунології», «Імуномодулятори» (освітній рівень "Бакалавр", спеціальність "Біологія" за програмою підготовки "Біологія", спеціалізація імунологія та спеціалізація мікробіологія); «Радіаційна імунологія» (освітній рівень "Магістр", спеціальність "Біологія" за програмою підготовки "Біологія", спеціалізація імунологія).

Дисципліни вільного вибору студента:

«Екологічна імунологія», «Імунологія адаптації» (освітній рівень "Магістр", спеціальність "Біологія" за програмою підготовки "Біологія", спеціалізація імунологія).

Член Науково-методичної комісії ННЦ "Інститут біології та медицини" Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Публікації: автор близько 70 наукових праць.

Основні праці:

1. Патент на винахід А61Р 35/00, Україна. «Спосіб підвищення протипухлинної резистентності організму» / Потебня Г.П., Танасієнко О.А., Тітова Г.П, Рудик М.П., Чехун В.Ф. (Україна); Власник Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України, № 93275; заявл. 16.03.2009; опубл. 25.01.2011, Бюл. № 2.

2. Патент на винахід А61Р 39/07, Україна. «Спосіб підвищення ефективності протипухлинної вакцини» / Потебня Г.П., Танасієнко О.А., Тітова Г.П, Рудик М.П., Чехун В.Ф. (Україна); Власник Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України, № 93431; заявл. 03.06.2009; опубл. 10.02.2011, Бюл. № 3.

3. Potebnya G.P., Skivka L.M., Pozur V.V., Rudik M.P., Senchilo N.V., Fedorchuk O.G., Khranovska N.M. Influence of teichoic acid from S. aureus on metabolic activity of macrophages and cytotoxic activity of splenocytes of mice bearing Lewis lung carcinoma// Experimental Oncology. – 2008. - №3. – Р. 220-223.

4. Skivka L.M., Rudik M.P., Pozur V.V., Senchilo N.V., Pozur V.K., Fursikova T.M. // The effects of the Staphylococcus aureus teichoic acid under the tumor grows // Biopolymers and cell - 2008. - №3. - P.212-217.

5. Tanasienko O.A., Rudyk M.P., Pozur V.V., Potebnya G.P. Influence of bacterial lectins on some reactions of nonspecific immunity in sarcoma 37 transplanted mice // Experimental Oncology, – 2010. - Vol. 32, No. 4. – P. 254-257.

6.Susak Y.M., Skivka L.M., Rudik M.P., Pozur V.V., Liubunya A.V. Comparative investigation of the effect of Ukrain on growth of ascite and solid forms of Ehrlich's carcinoma// Experimental Oncology. – 2010. – Vol. 32, N 2. – P. 107-110.

7. Skivka L.M., Fedorchuk O.G., Rudyk M.P., Pozur V.V, . Khranovska N.M., Grom M.Yu. , Nowicky J.W. Antineoplastic drug NSC631570 modulates functions of hypoxic macrophages // Cytology and Genetics. - 2013 . - № 47(5). – P.318-328.

8.  Putnikov A.V., Rudyk M.P., Pozur V.V., Furzikova T.M., Ostapchuk A.M., Tolstanova G.M., Skivka L.M. Effect of multiprobiotic «SYMBITER ACIDOPHILIC» used against the background of the course of injections of ceftriaxone antibiotic on peritoneal macrophage functional activity of rat // Microbiology & Biotechnology. – 2014. – № 2 (26). – P. 74-85.

9. Skivka L.M., Fedorchuk O.G., Susak Y.M., Susak M.Y., Malanchuk O.M., Rudyk M.P., Nowicky Y.W. Physical activity interferes with the immunomodulatory effect of the antineoplastic drug NSC631570 // Curr Pharm Biotechnol. – 2015. - № 16(1). – Р. 49-59.

10. Рудык М. П., Позур В. В., Федорчук А. Г., Храновская Н. Н., Сенчило Н. В., Шепелевич В. В., Святецкая В. Н., Скивка Л. М. Влияние противоопухолевого препарата NSC 631570 на функциональную поляризацию циркулирующих фагоцитов у мышей с карциномой легкого Льюис // Евразийский онкологический журнал. - 2015. - №1 (4). - C. 97 – 107.

11. RudykM., Fedorchuk O., Susak Ya., Nowicky Ya., Skivka L. Introduction of antineoplastic drug NSC631570 in an inpatient and outpatient setting: Comparative evaluation of biological effects // Asian Journal of Pharmaceutical Sciences. – 2016. -Volume 11, Issue 2. - P.308–317.

12. Позур В. В., Рудик М.П., Сергійчук Т. М., Святецька В. М., Акуленко І. В., Янковський Д. С., Димент Г. С., Берегова Т. В., Остапченко Л. І.  Вплив мультипробіотика "Симбітер ацидофільний” на мікрофлору кишечника та функціональну активність перитонеальних макрофагів щурів із глутаматним ожирінням // Біологічні студії. - 2016. - Т. 10, № 1. - С. 61-74.