Grafik zymovoy sesii 2017-2018

Моложава Ольга Станіславівна

Контактний телефон: 521-32-31
e-mail: omolozhavaya@ukr.net
Наукові інтереси: окреслені питання імунопатогенезу інфекцій, імуносупресивних властивостей патогенних бактерій, імуномодуляторних властивостей бактеріальних ліпополісахаридів в індукції фітотоксичності та імунітету рослин та ролі мікробіому в регуляції гомеостазу організму.
Викладає:
Обов'язкові навчальні дисципліни: «Імунологія», «Природна резистентність», «Молекулярні механізми алергічних реакцій», «Імунопатологія»,  «Прикладна імунологія».

Закінчила біологічний факультет та аспірантуру Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка. Працювала в Інституті медицини праці МОЗ України, після закінчення аспірантури працювала на посаді молодшого наукового співробітника та наукового співробітника НДЛ “Мікробіологічних та імунологічних проблем біотехнології» кафедри мікробіології та загальної імунології.

З 2002 року працювала асистентом, потім - доцентом кафедри мікробіології та імунології ННЦ "Інститут біології та медицини" Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Має звання доцента.
У 2015 році проходила науково-педагогічне стажування “Сучасний університет – проектний підхід до організації роботи згідно до положень європейських кваліфікаційних рамок”, організоване Фундацією Central European Academy Studies and Certification (CEASC), м. Лодзь (Польща). Кандидатська дисертація: “Сальмонели: вірулентність і імуносупресивні властивості” виконана під керівництвом проф. Борисова В.А.
Викладацька робота.
Викладає:
Обов'язкові навчальні дисципліни:
«Імунологія» (освітній рівень "Бакалавр", спеціальність "Біологія" за програмою підготовки "Біологія"), «Природна резистентність», "Прикладна імунологія",  «Молекулярні механізми алергічних реакцій» (освітній рівень "Бакалавр", спеціальність "Біологія" за програмою підготовки "Біологія", спеціалізація імунологія), «Імунопатологія» (освітній рівень "Магістр", спеціальність "Біологія" за програмою підготовки "Біологія", спеціалізація імунологія).

Публікації: автор близько 80 наукових та навчально-методичних праць.

Основні праці:
1. Сківка Л.М., Моложава О.С. "Фізико-хімічні методи досліджень в мікробіології та імунології" Методичні рекомендації. // К.:НВО "Поверхность", 2004.
2. Вершигора А.Ю.,Пастер Є.У.,Позур В.К. та інш. " Імунологія. " Підручник.// К.:"Вища школа", 2005.
3. Трахтенберг І.М., Дмитруха Н.М., Моложава О.С. "Порушення імунного статусу організму людини за дії хімічних чинників та методи їх визначення." Методичні рекомендації. // К.:Інститут медицини праці, 2007.
4. Вершигора А.Ю.,Пастер Є.У.,Позур В.К. та інш. " Імунологія. " Підручник.// К.:"Вища школа", 2011.
5. Макаренко О.М., Моложава О.С.,Позур В.В., Єрмак П.В. "Нейроімунологія" Навчальний посібник. // К .: КНУ імені Тараса Шевченка, 2012.
6. Колибо Д.В., Моложава О.С. " Біологія. Тестові завдання для підготовки до вступних випробувань з фаху за ОКР «спеціаліст» та «магістр». " Під редакцією Остапченко Л.І., Балана П.Г.// К.: Фітосоціоцентр, 2013.