Grafik zymovoy sesii 2017-2018

Контактний телефон:
521-32-31
e-mail: dabrowska_irena@yahoo.com
Наукові інтереси: моніторінг мікробіоти антропогенних еконіш, скринінг бактерій та мікроскопічних грибів з пробіотичними властивостями, адаптаційні механізми модельних асоціативних мікроценозів, механізми формування антибіотико резистентності бактерій.
Викладає:
Обов'язкову навчальну дисципліну: "Загальна мікробіологія та вірусологія"
Дисципліни вільного вибору студента: "Екологія мікроорганізмів", "Основи експериментальної мікології", "Антибіотики", "Промислова мікробіологія".

Закінчила біологічний факультет Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка. Працювала інженером відділу антибіотиків Інституту мікробіології та вірусології імені Д.К. Заболотного НАНУ, потім – асистентом, зараз –доцентом кафедри мікробіології та загальної імунології ННЦ «Інститут біології та медицини" Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Має звання доцента.

Кандидатська дисертація: «Bacillus subtilis та Bacillus licheniformis як основа пробіотика для гінекологічної практики» виконана під керівництвом акад. СмирноваВ.В.

Викладацька робота.
Викладає:

Обов'язкову навчальну дисципліну: "Загальна мікробіологія та вірусологія"  (освітній рівень "Бакалавр", спеціальність "Біотехнологія" за програмою підготовки "Біотехнологія")
Дисципліни вільного вибору студента: "Екологія мікроорганізмів" (освітній рівень "Бакалавр", спеціальність "Біологія" за програмою підготовки "Біологія", спеціалізація мікробіологія);  "Основи експериментальної мікології""Антибіотики""Промислова мікробіологія"(освітній рівень "Магістр", спеціальність "Біологія" за програмою підготовки "Біологія", спеціалізація мікробіологія).

Публікації: автор 54  наукових та навчально-методичних праць.

Основні праці:

1. Домбровська І.В. Методичні вказівки до спецпрактикуму “Виділення чистих культур мікроорганізмів”- Видавничо-поліграфічний центр “Київський університет”, 2001. – 23с.
  2. Радченко О.С., Степура Л.Г., Домбровська І.В., Фуртат І.М., Михальський Л.О. Практикум із загальної мікробіології: Навчальний посібник - Київ: Фітосоціоцентр.-2011– 168с.
  3. Домбровська І.В. Протибактеріальні та протигрибні антибіотики мікробного походження: Навчальний посібник - Київ: Видавництво ТОВ «Аграр Медіа Груп», 2013. – 183с.
  4. Домбровська І.В. Вивчення чутливості та резистентності бактерій до антибіотиків та біоцидів: Навчальний посібник посібник - Київ: Видавництво ТОВ «Аграр Медіа Груп», 2013. – 80с.
  5. Lipok J., Wieczrek P.,  Dabrowska I., Kafarski P. The ability of fungi isolated from stored carrot seeds to degrade organophos-phonate herbicides/ Pesticideinair, plant, soilandwatersystem.-Piacenza, 2003.- P. 575-580.
  6. Онищук Ф.Д, Домбровская И.В., Маркова Т.П. Изменения антимикробных свойств триазолтиоацетатов / Вестник ветеринарии, 2005, № 2, С.14-16.
  7. Шилина Ю.В., Гуща М.І., Дмитрієв О.П., Кутлахмедов Ю.О., Моложава О.С., Домбровська І.В. Проблема модифікації патогенності мікроорганізмів в антропогенно змінених екосистемах / Агроекологічний журнал, 2006, №2, С. 48-58
  8. Малиновська І.М., Домбровська І.В. Чисельність і фізіологічна активність мікроорганізмів сірого лісового грунту постпірогенних ділянок мало- та багаторічного перелогів / Вісник Київського університету ім. Т.Шевченка. Серія: Біологія, 2009.- Вип.55.- С. 45-49.
  9. Домбровська І.В., Лиманська Т.С., Малиновська І.М.,Кокозей В.М. Вплив гетеро-біметалічних комплексів на мікроскопічні гриби / Вісник Київського університету ім. Т.Шевченка. Проблеми регуляції фізіологічних  функцій, 2013. Вип.16.- С.42-46.
  10. Домбровська І.В., Малиновська І.М. Мікроскопічні гриби-деструктори стінових покриттів інтер’єру пам’ятки архитектури м. Києва / Проблеми екологічної біотехнології, 2013. - №1
  11. Малиновская И.М..Ткаченко Н.А.,Сорока А.П., Домбровская И.В.Влияние экзогенного органического вещества на микробное сообщество серой лесной почвы Сб.статей международ. научно-практ. конференции «Новые технологии в сельском хоз и пищ.пром.», 2014 Ставрополь, с.76-84
  12. DabrowskaI.,TkachenkoK., PodgorskyV., FominaM.Anti-StaphylococciactivityofyeastisolatesaffectedbypHofexperimentalmediumFactorsofExperimentalEvolutionofOrganisms» 2015 Vol. 16, p 179-182.
  13. M.O. Fomina,I.V. Dabrowska, K.S. Tkachenko, V.S. Pidgorsky. pH effect on antagonistic activity towards bacteria of yeasts isolated from hucul dairy products and gastrointestinal tract of  human // Миробиологический журнал -Т. 78, №4 - 2016. - С. 25-29.