Grafik zymovoy sesii 2017-2018

Косик Оксана Іванівна

Контактний телефон: 522-14-27
e-mail: oksanakosyk@gmail.com
Наукові інтереси: фізіологічні та біохімічні параметри адаптаційного синдрому рослин в стресових умовах; молекулярні механізми стійкості рослин до дії важких металів; екологічні аспекти токсичності техногенного забруднення навколишнього середовища та керування продукційним процесом фітоценозів для раціонального використання й захисту рослинного світу, біохімічна якість і екологічна безпека рослинної сировини для раціонального харчування людини, вторинні метаболіти рослин і процеси адаптацій рослин в умовах глобальних змін клімату, ландшафтна фізіологія рослин, урбоекологія та фітомеліорація.
Викладає:
Обов'язкові навчальні дисципліни: "Біохімія рослин", "Екофізіологія рослин та здоров’я людини", "Фізіологія рослин", "Фізіологія та біохімія рослин", "Ботаніка"
Дисципліни вільного вибору студента: "Екофізіологія рослин", "Біохімія рослин", "Лабораторний практикум з фізіології рослин".

Випускниця Чернівецького державного університету ім. Ю.Федьковича. Після закінчення аспірантури на кафедрі фізіології та екології рослин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, захистила дисертаційну роботу «Трансформація ліпід-пігментних компонентів фотосинтетичних тканин Triticum aestivum L. за умов свинцевого навантаження». Працює на кафедрі доцентом. Основним напрямком наукових досліджень є вивчення механізмів формування адаптацій рослин в умовах трансформованого довкілля. Проходила наукове стажування на факультеті біотехнології Ягеллонського університету (м. Краків, Польща) і в Інституті наук продуктів харчування (Institute of Sciences of Food Production) (ISPA-CNR, м. Барі, Італія).

За наукові досягнення була відзначена Премією Національної Академії Наук України для молодих вчених за серію наукових робіт «Аналіз та прогнозування методами математичного моделювання адаптаційних процесів живих систем до дії несприятливих факторів довкілля» (2004), дипломами лауреата IV конкурсу науково-технічних проектів «Інтелектуальний потенціал молодих вчених – місту Києву» (2004), II-го конкурсу науково-технічних проектів «Інтелект молодих – на службу столиці» (2005).
Отримала грант Президента України для молодих вчених на виконання наукової теми «Екологічно-фізіологічні механізми зменшення фітотоксичного впливу іонів свинцю для підвищення якості білка сої в антропогенно забрудненому середовищі».
За серію наукових робіт “Еколого-фізіологічне обґрунтування адаптивних стратегій рослин для ресурсозбереження та агровиробництва” одержала премію Президента України для молодих вчених у 2010 році.

Член журі Всеукраїнського науково-технічного конкурсу INTEL ЕКО Україна, Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді «Дотик природи», Київської Малої академії наук учнівської молоді.

Викладацька робота.
Викладає:
Обов'язкову навчальну дисципліну: "Біохімія рослин" (освітній рівень "Бакалавр", напрям «Лісове і садово-паркове господарство» за програмою підготовки "Лісове і садово-паркове господарство"), "Біохімія рослин" (освітній рівень "Бакалавр", спеціальність «Садово-паркове господарство» за програмою підготовки "Садово-паркове господарство"), "Екофізіологія рослин та здоров’я людини" (освітній рівень "Магістр", спеціальність "Біологія" за програмою підготовки "Фізіологія та екологія рослин").
Дисципліни вільного вибору студента: ); "Біохімія рослин" , "Лабораторний практикум з фізіології рослин" (освітній рівень "Бакалавр", спеціальність "Біологія" за програмою підготовки "Біологія"), "Екофізіологія рослин" (освітній рівень "Бакалавр", за програмою підготовки "Екологія,охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування").

Публікації: автор близько 80 наукових та навчально-методичних праць.

Основні праці:
1. Войцехівська О.В., Капустян А.В.; Косик О.І., Мусієнко М.М. та ін. Фізіологія рослин: практикум// Розділи «Дихання рослин»; «Кореневе живлення рослин»; «Стійкість рослин».- Луцьк: Терен, 2010 Гриф МОН (лист № 1.4/18–Г–338 від 04.07.06).
2. Косик Т.П., Косик О.І., Гавриляк О.О. Уроки з біології. 7 клас /Методичний посібник. - Київ: Ґенеза, 2008. – 160 c. Гриф МОН (лист № 1.4/18–3177 від 11.08.09).
3. Фізіологія рослин. Тестові завдання з нормативних курсів за ОКР «Бакалавр». За редакцією проф. Остапченко Л.І., доц. Балана П.Г. – К.: Фітосоціоцентр, 2010. – С. 177-206.
4. Оканенко О.А., Таран Н.Ю., Косик О.І. Сульфурвмісні ліпіди фототрофів: локалізація, біосинтез, роль в адаптаційних процесах / монографія. – К. «Aвeга». – 2012 . – 106 с.
Сульфурвмісні ліпіди фототрофів Оканенко О.А., Таран Н.Ю., Косик О.І.pdf
5. Okanenko A.A., Taran N.Yu., Kosyk O.I. Sulfurcontaining plant lipids. - Київ: АВЕГА, 2011. – 92 с.
6. Таран Н.Ю., Косик О.І., Оканенко О.А., Бацманова Л.М. Ліпіди рослин. - К.: Ленвіт, 2006.- 104с.
7. Taran N., Batsmanova L., Kosyk O., Smirnov O., Kovalenko M., Honchar L., Okanenko A. Colloidal nanomolybdenum influence upon the antioxidative reaction of chickpea plants (Cicer arietinum L.). // NanoscaleResearch Letters. – 2016.-.11: 476.
8. Smirnov O., A. Kosyan, O. Kosyk, N. Taran. Response of phenolic metabolism induced by aluminium (Al3+) toxicity in Fagopyrum esculentum Moench. plants. // Ukr. Biochem. J. – 2015. – V. 87(6). P. 129-135.
9. Смірнов О.Є., Косян А.М., Косик О.I., Таран Н.Ю. Морфологія стебла та васкулярна анатомія Fagopyrum esculentum Moench. за дії ретарданту хлорхолінхлориду. // Modern Phytomorphology. – 2015. – №7. С. 147-152.
10. Смірнов О.Є., Косян А.М., Косик О.I., Таран Н.Ю. Морфофізіологічні показники Fagopyrum esculentum Moench. в умовах алюмокислого стресу. // Український ботанічний журнал. – 2014. – Т. 71(4). С. 511-516.